„Naši zaměstnanci nejsou zvířata a my to nebudeme trpět.“ Eduard Chmelár se tak postavil na ochranu práv slovenských zaměstnanců, kteří pracují pro automobilovou firmu Volkswagen. Nabídl jim i právní služby na vlastní náklady. (Foto: Facebook)

Bývalý kandidát na prezidenta Slovenska Eduard Chmelár byl pobouřen pracovními podmínky zaměstnanců společnosti Volkswagen Slovakia. Politik na Facebooku vyzval vedení Volkswagen, aby co nejrychleji vyřešili situace, jinak slíbil, že slovenským pracovníkům poskytne právní služby i na vlastní náklady.

„Pracovní podmínky u toho ‚nejlepšího‘ zaměstnavatele. Vyzývám vedení firmy Volkswagen, aby situaci urychleně řešilo, v opačném případě poskytnu slovenským dělníkům právní služby na vlastní náklady. Naši zaměstnanci nejsou zvířata a toto nebudeme trpět. Je to jen další důkaz o nezbytnosti zlepšení zaměstnaneckého prostředí. Chlapi, držte se,“ napsal politik.

Chmelár tak zareagoval na pondělní odhalení jednoho ze zaměstnanců Volkswagen Slovakia. Ve skupině Přiznání VW zaměstnanců muž píše o tom, že zaměstnavatel před nástupem do práce sliboval „slušné ubytování, dva na pokojích, komplet servis“. Jenže ve skutečnostech je to obráceně.

„Chci vědět, kdo z vedení by se ubytoval v tomto. Na prašivé lodi v mini kajutách se 4 postelemi bez možnosti otevřít okno, bez chladničky, se zrezivělými skříňkami. Zde nás prosím pěkně vyslali… Jdeš na tři měsíce, nabalené na tři měsíce jídlo se ti v tom teple zkazí, neboť ani vyje*ana chladnička zde není. Všichni spíme v autobuse. Námořníka ze mě nikdo neudělá. Já jsem nešel do armády ale k ‚nejlepšímu zaměstnavateli‘ ztělesněné stabilitě do boha!“ uvedl anonymní autor a také přidal fotografie z tzv. autobusu.