Na sociálních sítích kolují videa, na kterých se kalifornský teenager, který se identifikuje jako transsexuál, po incidentu v šatně pere s dívkou. (Foto: Twitter)

Rvačka vypukla poté, co transsexuála konfrontovaly studentky za to, že je v šatně na střední škole Martina Luthera Kinga v Riverside znepokojoval.

Podle svědků transgenderový teenager následně odhalil své genitálie a plivl na ně, načež napadl jednu studentku, což bylo zachyceno na videu.

„Je [v] dívčí šatně, používá dívčí toalety,“ řekl o transgender studentovi Aiden Vermeir, student MLK. „Plivl na mé kamarády, kteří jsou dívky, ženy. V šatně ukazuje své genitálie.“

Rodiče uvedli, že transgender student má za sebou „nevyzpytatelné a nepříjemné chování“, informovala stanice FOX 11.

Školní obvod Riverside Unified School District vydal ve čtvrtek prohlášení, v němž tvrdí, že transgender student již školu nenavštěvuje:

„Tento týden se na sociálních sítích rozšířilo video zachycující hádku studentů střední školy Martina Luthera Kinga. Této záležitosti věnovalo vedení Riverside Unified School District plnou pozornost a je urychleně řešena.

Od chvíle, kdy k incidentu došlo, se zaměstnanci okresu snaží zajistit, aby byla zohledněna bezpečnost a práva všech studentů a bylo na ně okamžitě reagováno. Jsme schopni ověřit, že dotyčný student již nebude navštěvovat King High School.

Vyzýváme ty, kteří se o tento příběh zajímají, aby respektovali důvěrnou povahu našich konkrétních jednání se zúčastněnými osobami a úsilí, které budeme i nadále vyvíjet, abychom zajistili vhodné vzdělávací prostředí pro každého studenta, jak to vyžaduje zákon.“

Podobné incidenty budou jistě pokračovat, dokud se do škol a tělocvičen nevrátí zdravý rozum a studenti nebudou v šatnách opět odděleni podle pohlaví.

Zdorj: foxa.com