Sam Brinton, propuštěný úředník Bidenovy administrativy, který kradl zavazadla a byl přistižen, jak nosí šaty módní návrhářky, které ukradl z jejího zavazadla, se v rámci programu pro dospělé v Minnesotě podrobí vyšetření duševního zdraví.

Brintonovi, který se identifikuje jako nebinární a používá zájmena „oni/oni“, bylo nařízeno podstoupit léčbu po pondělním slyšení u okresního soudu v Hennepinu, které se týkalo zářijového incidentu s krádeží zavazadel na mezinárodním letišti St Paul v Minneapolisu, uvedla stanice Fox9. Brinton bude muset také napsat omluvný dopis oběti, vrátit všechny odcizené věci a vykonat tři dny veřejně prospěšných prací v rámci programu pro dospělé, poprvé spáchané nenásilné trestné činy.

Brintonovi hrozilo až pět let vězení, pokud by se jeho případ krádeže dostal před soud.

V únoru se na Brintona obrátila módní návrhářka Asya Khamsinová – po incidentu s krádeží zavazadel na letišti Ronalda Reagana ve Virginii v roce 2018 zveřejnila jeho fotografie, na nichž měl na sobě její návrhy.

Prokuratura tvrdila, že Brinton byl 16. září odpoledne zachycen bezpečnostními kamerami s tmavě modrým kufrem Vera Bradley jiného cestujícího, který odcizil z kolotoče zavazadel, načež odstranil identifikační štítek majitele a odešel.

Poté, co policie Brintona vypátrala v hotelu InterContinental St. Paul Riverfront a konfrontovala ho, zpočátku popíral, že by zavazadlo vzal. O dvě hodiny později však policii zavolal zpět a omluvil se, že nebyl „zcela upřímný“. Uvedl, že krádež byla nehoda a že je ochoten zavazadlo i s jeho obsahem v hodnotě 2 325 dolarů vrátit.

Minulý týden se Brinton přiznal k jinému případu, když v červenci 2022 ukradl na mezinárodním letišti Harryho Reida v Las Vegas kufr jedné ženy. Byl mu uložen 180denní podmíněný trest a nařízeno zaplatit poškozené 3 670,74 USD jako náhradu škody.

Zdroj: fox9.com