Některá staromódní pravidla v randění můžeme využívat i dnes, jiná už naopak dávno vyšla z módy. Tyto rady pocházející z minulého století napovídají ženám, jak potěšit muže, se kterým jsou na rande a jak se za každou cenu vyhnout nepříjemným věcem. Čtenáři se dobře povabí, v současnosti by se jimi totiž řídila už asi jen málokterá žena.

1. Dívky byly povzbuzovány k tomu, aby lhali o své rodině, pokud měli jejich rodiče nadváhu

"Pokud je vaše matka tlustá, řekněte mu, že jste po otci," zní jedna z rad z roku 1958. Jde o citát z amerického ženského magazínu McCall 's. V článku se dále píše, že pokud i váš otec trpí nadváhou, máte tvrdit, že jste adoptovaná.

2. Žena musela nechat muže, aby si sám nakrájel steak

Zdá se, že tvrzení "jsem mužný muž" nedokáže nic podložit tak velmi, jako když si chlap dokáže nakrájet maso úplně sám. To je důvod, proč se v říjnu 1965 v magazínu Good Housekeping objevil seznam "120 věcí, jak potěšit chlapa". Žena by se měla postarat o to, aby byl vždy po ruce ostrý nůž. 

3. Pokud se žena chtěla dozvědět, zda je muž bohatý, skákala s ním přes švihadlo

Ani po tolika letech není tato rada k zahození. Jejím autorem je Art Unger a zmiňuje ji ve své knize "The Cool Book: A Teen-Agers Guide to Survival in Square Society". "Pokud mu při skákání přes švihadlo v kalhotách zacinkají peníze, budete vědět, že má na to, aby vás večer vzal do města," zní jeho doporučení. 

4. Tajemstvím úspěšného vztahu je obdivovat jeho rostliny

"Musí se cítit drahocenně, milované a zbožňovaně tak velmi, až ho to rozruší," píše se v článku s titulkem "Loving Gestures" (Milující gesta), který se v roce 1977 objevil v magazínu Cosmopolitan. Důkazem, že ho zbožňujete, je i obdiv k jeho rostlinám. 

5. Ženy mají říkat "šokující věci" a tím se vyhnout nepříjemným konverzacím

"Mluvte šokující věci, bude příliš ohromen na to, aby si uvědomil, jak špatně komunikujete," takto zní další řada od Unger. Internet v současnosti nabízí mnoho moderních rad, jak se vyhnout trapným konverzace i bez mluvení šokujících příběhů.

6. Hlavním úkolem ženy bylo vytvořit muži relaxační prostředí

Učebnice ekonomiky ze 60. let minulého století naznačila, že když se muž vrátí domů z práce, měla by ho žena nechat posedávat v pohodlném křesle nebo mu navrhnout, aby si lehl do ložnice. Také by pro něj měla mít připravený teplý nápoj. I když máte na srdci tucet věcí, moment mužova příjezdu není tím vhodným časem na konverzaci.

7. Ženy by měly mluvit jen o věcech, o kterých chce mluvit muž

"Polichoťte a potěšte muže na rande tím, že budete mluvit jen o věcech, o kterých chce mluvit on," tento tip se objevil v magazínu Click Photo-Parade Magazine v roce 1938. Článek ženám dále doporučuje, ať nekonzumují alkohol a zachovají si tak svou důstojnost. 

8. Dívky nemohli zvát mužů na rande, protože by byly příliš dychtivé

Ženy, které se v polovině minulého století odváží pozvat muže na výstavu nebo koncert, byly považovány za příliš přímočaré. "Dívka by neměla často kupovat lístky," odkazuje kniha s názvem "Campus Cues" od Irene Piersonové, která byla vydána v roce 1956.

9. Od žen se očekávalo, že ovládnou své chutě

"Sex je přirozený, stejně jako strava. Ale sedli byste si k jídelnímu stolu, vzali do rukou stehno krocana a kaši jedli rukama?"  ptá se Ann Landersová v knize "Since You Asked Me" z roku 1961. "Vzali byste si čerstvé pečivo z pekárny a strčili si ho přímo do úst? Samozřejmě, že ne, protože od civilizovaných lidí se očekává, že dokáží krotit své přirozené instinkty," dodává Landersová. Podle jejích slov právě tento aspekt odlišuje člověka od zvířete. 

10. Pokud byl muž znepokojen chováním své přítelkyně, byla to její vina

Jedna žena se v roce 1959 svěřila magazínu Ladies Home Journal, že manželovi se nelíbí její "odvážný styl oblékání a dráždivé chování ve společnosti jiných mužů". "Praktikování manýrů, které rozčilují vašeho manžela, váš těší. Odráží to však nedostatek pozornosti a respektu. Zeptejte se sama sebe, zda by sebekázeň neudělala muže šťastnějšího, než vaše vlastní sebapotešení," radil magazín.