Světová tenisová jednička Novak Djokovič zůstane v Melbourne nejméně do pondělí poté, co na poslední chvíli podal u Federálního obvodního soudu návrh na zastavení deportace federální vlády před zahájením Australian Open. (Foto: Flickr)

Právníci srbské hvězdy se ve čtvrtek dostavili k online slyšení poté, co mu bylo po příletu do Austrálie zrušeno vízum a byl poslán do imigrační vazby v hotelu Park v Carltonu.

Advokát Christopher Tran, který zastupoval ministra pro přistěhovalectví Alexe Hawkeho, uvedl, že vláda není proti soudnímu příkazu k okamžité deportaci. Soudce Anthony Kelly odročil projednávání případu na pondělí od 10 hodin dopoledne – týden před zahájením Australian Open.

Soudce Kelly uvedl, že je „silně nakloněn“ rychlému projednání případu a je otevřen tomu, aby Djokovič v případě potřeby vypovídal v rámci online slyšení.

„Právě jsem ukončil telefonní rozhovor s Novakem Djokovičem. Řekl jsem našemu Novakovi, že za ním stojí celé Srbsko, že všechny naše úřady podnikají opatření, aby ponižování nejlepšího světového tenisty skončilo co možná nejdříve. Srbsko hodlá bojovat za Novaka Djokoviče, za spravedlnost a spravedlivost v souladu se všemi články mezinárodního práva,“ napsal Vučić na Instagramu a dodal, že „Novak je síla,“ a také zveřejnil fotku sportovce.

Zdroj: smh.com.au