Člen Sněmovny reprezentantů Lloyd Doggett (D-TX) se stal prvním demokratem ve Sněmovně reprezentantů, který veřejně vyzval prezidenta Bidena, aby po vystoupení v debatě minulý týden, kde se naplno projevila zjevná demence vrchního velitele, odstoupil z kandidatury v roce 2024. (Foto: X / MSNBC)

Doggett, který je členem Sněmovny reprezentantů od roku 1995, říká, že doufal, že debata proti Trumpovi „dodá určitý impuls“ klesajícím číslům v průzkumech, ale že „místo uklidnění voličů prezident nedokázal účinně obhájit své četné úspěchy a odhalit mnoho Trumpových lží“.

„Mé rozhodnutí zveřejnit tyto silné výhrady nebylo učiněno lehkovážně, ani nijak nesnižuje můj respekt ke všemu, čeho prezident Biden dosáhl,“ řekl Doggett.

„Uznávám, že na rozdíl od Trumpa byl prezident Biden vždy v první řadě zavázán naší zemi, nikoliv sobě, a doufám, že učiní bolestné a obtížné rozhodnutí odstoupit. Uctivě ho k tomu vyzývám.“

„Zastupuji srdce kongresového obvodu, který kdysi reprezentoval Lyndon Johnson,“ dodal Doggett ve svém prohlášení. „Za zcela jiných okolností učinil bolestné rozhodnutí odstoupit. Prezident Biden by měl udělat totéž.“

Doggettova výzva, aby Biden odstoupil z kandidatury, přichází v době, kdy nový průzkum CNN po skončení volebního klání ukázal, že 75 % voličů si myslí, že demokraté by měli v listopadu větší šanci, kdyby byl kandidátem někdo jiný.

Mezitím den poté, co bývalá předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová (D-CA) naznačila, že Trump je ve skutečnosti kandidát s demencí, se během úterního vystoupení na MSNBC objevilo „objasnění“, že Bidenovo zhoršení kognitivních funkcí je spíše „epizodou“ než tím, co se děje po celou dobu: „Myslím, že je legitimní otázka říci, zda je to epizoda, nebo je to stav?“.

Podívejte se na: „Když jsem byl v minulosti v nemocnici, tak jsem byl v nemocnici:

Zdroj: MSNBC, X