Světové hospodářské fórum: „Pošlete nám svou krevní DNA a my vás necháme cestovat a chodit na akce, slibujeme, že vás nebudeme sledovat, a je to pro vaše zdraví“. (Foto: Twitter)

I tak se dá shrnout popisek prezentačního video od MMF:

Světové ekonomické fórum (World Economic Forum, WEF) je nezisková organizace založená v Ženevě.

WEF založil v roce 1971 Němec Klaus Martin Schwab, profesor managementu na univerzitě v Ženevě.

Tato aplikace může pomoci oživit globální cestování a významné akce během pandemie, umožnit lidem bezpečně navštívit země, konference a sportovní akce.

Uživatelé podstoupí vyšetření krve ve schválené laboratoři CovidPass.
Poté jim bude prostřednictvím telefonu vydán bezpečný QR kód pro zdravotní vízum, který budou moci předložit při odbavení, na hranicích nebo při vstupu na akci.

Digitální pas neobsahuje technologii sledování. Důvěrnost údajů je zachována. To šetří čas i peníze.

Tvůrci systému CovidPass tvrdí, že díky využití údajů z krevních testů je stoprocentně spolehlivý a dokáže zajistit, aby hranice překračovali pouze lidé, kteří nejsou nakaženi virem.

Zároveň kontroluje přístup na koncerty, konference a poutní cesty. Služba využívá automatizované epidemiologické údaje v reálném čase a technologii blockchain.

To může zemím pomoci vyrovnat se s budoucími vlnami Covid-19 nebo jinými epidemiemi bez nutnosti úplné izolace. CovidPass se zavazuje kompenzovat emise oxidu uhličitého za každého svého cestujícího.

Celosvětové cestování a cestovní ruch byly zničeny pandemií. Podle prognóz se počet mezinárodních příjezdů v roce 2020 sníží o 78 %.

Poptávka po osobní letecké dopravě se může obnovit až v roce 2024.
CovidPass může pomoci spolehlivě a bezpečně oživit cestovní ruch a zábavu.“