Druhý zdravotník v americkém státě Aljaška potřeboval odbornou péči po první dávce vakcíny proti koronaviru společností BioNTech a Pfizer, informuje list The New York Times s odkazem na nemocnici. (Foto: Kalw)

Noviny dříve psaly, že silná alergická reakce se projevila u jednoho zdravotníka na Aljašce po očkování vakcínou společností BioNTech a Pfizer, byl hospitalizován. Podle zprávy se jeho reakce na vakcínu podobala reakci dvou zdravotníků ve Velké Británii minulý týden. Není známo, jestli byl alergický na léky.

The New York Times píše, že ve středu vznikla negativní reakce na vakcínu ještě u jednoho zaměstnance stejné nemocnice na Aljašce, deset minut po injekci se mu objevily zduřeniny pod očima, měl závratě a škrábalo v krku. Byl hospitalizován na oddělení intenzivní péče a ošetřen. Podle zprávy nemocnice tam nevnímali jeho reakci na vakcínu jako alergickou. Již za hodinu se cítil dobře a byl propuštěn.

V pondělí začalo v USA očkování proti koronaviru s použitím vakcíny vyrobené společně americkou firmou Pfizer a německou BioNTech. Očkováni jsou především zdravotníci a obyvatelé domů důchodců.

Reakce Pfizer

Farmaceutická společnost Pfizer hodlá důkladně vyšetřit incident s hospitalizací zdravotníka v americkém státě Aljaška po očkování proti koronaviru, informuje CNN s odkazem na mluvčího firmy.

Informátorka televize z Pfizer zdůraznila, že společnost zatím nedisponuje podrobnostmi incidentu, ale spolupracuje s úřady na Aljašce.

„Hodláme pečlivě sledovat všechny zprávy o vážné alergické reakci po vakcinaci a, bude-li třeba, změníme nápis na nálepkách,“ sdělila zástupkyně firmy.
Pfizer ale tvrdí, že během klinických testů nedošlo k žádným vážným alergickým reakcím na vakcínu.

Zdroj: snews.com