V sobotu 2. únoru proběhla ve Francii již 12. vlna protestů tzv. hnutí žlutých vest. Tuto vlnu sami protestující označili za „Zlomené čelisti“. Demonstrace se neobešla bez střetů s policií a použití slzného plynu. (Foto: Youtube)

Tisíce protestujících lidí se vypravily do ulic francouzského hlavního města a shromáždily se na náměstí Republiky (La Place de la Republique). Na daném místě demonstranti používali kameny z chodníků a vrhali se na policejní důstojníky, kteří reagovali pomocí slzného plynu a vodních děl. Během akce bylo zatčeno několik lidí.

Podle předběžných údajů Ministerstva vnitra Francie do ulic vyšlo přes 58 tisíc lidí. Organizátoři demonstrací však mluví o více než 73 000 lidech. Protestů se zúčastnili i aktivisté, kteří byli během předchozích protestů žlutých vest zraněni.

Hnutí žlutých vest ve Francii odstartovalo jako protest proti plánovanému zvýšení cen na paliva. Během protestů, které probíhají již několik měsíců, zemřelo podle informací médií více než deset lidí a další stovky byly zraněny.