Možná jste už nějakou dobu přemýšleli o tom, že skončíte v práci, a teď máte šanci to udělat. Než to ale uděláte, musíte zvážit řadu věcí, aby byly přechody co nejhladší. (Foto: Flickr)

Musíte mít konkrétní plán, který je kompletní od začátku do konce. Zde jsou věci, které musíte udělat, než opustíte svou práci.

Plánovat dopředu

Než opustíte svou práci, ujistěte se, že máte plán. Někteří lidé to mohou zvládnout, i když rezignovali jen z rozmaru. Emocionální ukončení obecně není dobré, protože můžete ohrozit sebe a svou rodinu okamžitým odchodem ze zaměstnání. Pokud si myslíte, že ve své současné práci nerostete a potřebujete přejít k jiné společnosti, ujistěte se, že jste si to dobře naplánovali. K tomu musíte mít dostatečný rozpočet, abyste se udrželi na několik měsíců. Ukončení může způsobit, že budete čekat několik týdnů nebo měsíců na pohovor s jinou společností. Musíte také mít svůj rozvrh správný, když si vše naplánujete. Během čekání byste také měli myslet na možné nájemné, které musíte pustit, účty, které musíte zaplatit, a svou rodinu, o kterou se musíte starat.

Řekněte to svému přímému nadřízenému a šéfovi

Nejlepší způsob, jak skončit, je obrátit se přímo na svého nadřízeného nebo šéfa. Pokud opravdu plánujete skončit v práci, měli byste se ujistit, že první, kdo se to dozví, je ten, kdo vás ve společnosti vede. Nechtěli byste, aby slyšeli zvěsti o tom, že končíte, a musíte jim to vysvětlit. Nejlepší je být upřímný a předem o svých plánech opustit společnost. To vám také dává šanci vysvětlit, proč jste se rozhodli skončit a jestli existuje něco, co mohou udělat nebo změnit, abyste ve společnosti zůstali.

Vytvořte portfolio

To je případ od případu. Existují některé aspekty podnikání, které nemůžete sdílet s jinými společnostmi, protože možná nedodržujete smlouvu o zveřejnění vaší společnosti. Ale kromě toho si můžete některé ze svých pracovních vzorků uložit pro jiné společnosti, aby si je prohlédly a zvážily. Archivujte vše, co můžete, a uložte je online, abyste měli k dispozici portfolio své práce na svém HONOR Magic4 Pro a jakémkoli jiném zařízení.

Vyčistěte počítač

Než opustíte svou práci, musíte se ujistit, že je váš počítač čistý. Musíte vytáhnout všechny své osobní soubory a uložit je na externí úložiště nebo cloud. Je to proto, že se nebudete moci vrátit k počítači, jakmile ukončíte svou práci.

Naplánujte si výstupní pohovor

Stále se doporučuje naplánovat výstupní pohovor se zaměstnavatelem. Vaše společnost vám stále poskytuje dovednosti a peníze, které vás udržují měsíce nebo dokonce roky. Stále musíte společnosti formálně poděkovat za to, co pro vás udělala, a ukázat jí svou vděčnost. Nepřerušujte vztahy s nimi. Pokud stále budete pracovat na konkrétním trhu, je pravděpodobné, že se s nimi tak či onak setkáte.

Závěr

Ukončit svou práci znamená zastavit aktuální sezónu a začít novou v jiném prostředí a pracovat pro zcela novou společnost. Změna je vždy dobrá věc, protože vám umožňuje růst a být více tím, kým chcete být v tomto roce. Seznam všeho, co na svém HONOR Magic4 Pro potřebujete, bude vždy skvělým pomocníkem při hledání nové společnosti, pro kterou byste pracovali. Ale než to uděláte, musíte udělat výše uvedené věci, abyste zajistili, že vše, co uděláte, bude podle plánu.

Komerční sdělení.