Tank byl zřejmě loni na podzim ukořistěn na Ukrajině, ale není jasné, jak a proč se dostal do Louisiany. (Foto: Reddit)

V Petově cestovním centru a kasinu v Roanoke v Louisianě se objevují nejrůznější vozidla, ale úterní večer byl jiný. Co se ocitlo na jejich parkovišti, je přinejmenším záhadou.

Ruský tank T-90A, který byl podle otevřených zpravodajských zdrojů (OSINT) loni na podzim zajat Ukrajinou, někdo nechal na přívěsu poté, co se kamion, který ho převážel, porouchal a zastavil na tomto odpočívadle pro kamiony u americké dálnice Interstate 10. Zaměstnanec společnosti Peto’s a osoba, která snímky jako první zveřejnila na Redditu, se o ně podělila se serverem The War Zone.

T-90A je na ruské poměry moderní, byl představen před dvěma desetiletími, což činí jeho záhadnou cestu z bojiště na Ukrajině na zastávku kamionu v Louisianě o to obtížnější na pochopení.

„Jsem tady sedm let,“ řekla ve čtvrtek ráno asistentka vedoucího Valerie Mottová pro The War Zone. „Nikdy předtím jsem tu žádný tank neviděla.“

Ani Mottová, ani manažer Cody Sellers nevěděli, kdo cisternu opustil, odkud pochází ani kam směřuje.

„Na nákladním autě, které táhlo tenhle velký starý přívěs, odešla převodovka,“ řekl Sellers.

Ten, kdo cisternu převážel, se musel vrátit do Houstonu pro nový náklaďák a požádal, zda by ji mohl uskladnit u Peta, řekla Mottová a dodala, že se o bezpečnost nebojí.

„Máme tu ochranku 24 hodin denně,“ řekla.

Foto: Cody Sellers
Foto: Cody Sellers
Foto: Cody Sellers

Zdroj: thedrive.com