Čína říká, že nestaví stroj času, uniklý dokument v PowerPointu naznačuje něco jiného. (Foto: 6park)

Největší čínská státní fyzikální laboratoř trvá na tom, že nepomůže soukromé společnosti postavit stroj času.

Foto: 6park

Bizarní informace přímo vycházejí z vědecké verze TMZ a uniklou prezentací aplikace PowerPoint a vířením drbů.

Takže: Spolupracuje čínská vláda s startupem za účelem cestování časem?

Začátkem tohoto měsíce začaly online obíhat nepodložené dokumenty, které podle všeho naznačují, že Ústav fyziky vysokých energií Čínské akademie věd uzavírá partnerství se soukromou technologií rozvoje technologie Ruitai na něčem, co se nazývá „Časoprostorové experimenty s generováním tunelů“.

Fotografie zařízení z uniklé prezentace, Foto: 6park

Čínský novinář The Paper Journalist, který získal uniklou prezentaci PowerPoint obsahující informace o projektu, má o zařízení více informací prostřednictvím 6Park News:

„Zařízení může narušit čas a prostor, řídit rychlost času, prorazit bariéru času a prostoru a může být široce používáno pro cestování v čase, mezihvězdnou plavbu, prodloužení života atd.

Projekt plánuje vybrat místo v Číně, a pronajmout si plochu asi 16 akrů za účelem vybudování základny vědeckých experimentů. Očekává se, že zařízení bude schopno úspěšně uskutečnit časoprostorový experiment 7-12 měsíců poté, co budou finanční prostředky k dispozici.“

Nedlouho poté, co se dokument PowerPoint rozšířil online, vydal však Ústav fyziky vysokých energií Čínské akademie věd prohlášení, které důrazně popírá jeho zapojení do projektu. Na 6Park:

„Není pravda, že náš institut a „technologie Shanxi Ruitai“ uvedená v článku Development Technology Co., Ltd. a její zaměstnanci neměli žádný kontakt a ani spolupráci, naše firma nenese žádnou právní odpovědnost za případné ztráty touto falešnou propagandou.“

Toto je ještě bizarnější: Novinář objevil, že Ruitai popřel svou účast, podle Chongqing Morning News, prý prezentaci vytvořil „omylem“.

Jsou dvě možnosti, zpráva je čistý hoax, nebo pravda, která byla z logického důvodu popřena a zastřena, aby neohrozila projekt.

Zdroj: popularmechanics.com