Výpadek proudu v centru Toronta ve čtvrtek zanechal kanceláře předních kanadských podniků ve tmě, vynutil si evakuaci jednoho z největších nákupních center ve městě a způsobil uzamčení některých bankovních poboček. (Foto: Twitter)

Energetická společnost Hydro One (H.TO) uvedla, že výpadek postihl 10 000 zákazníků v centru Toronta, největšího kanadského města. Společnost Hydro One prováděla vyšetřování, ale neposkytla žádné podrobnosti o příčině.

Mluvčí torontského hasičského sboru uvedl, že ve 12:32 SEČ obdržel telefonát o jeřábu, který se dostal do kontaktu s přenosovým vedením Hydro One, ale uvedl, že s jistotou nemůže říci, zda to způsobilo výpadek.

Kvůli výpadku proudu se pracovníci z věží v centru města rozprchli do ulic a vyšli na chodníky a do parků.

Pobočky největších bank, včetně Royal Bank of Canada (RY.TO), Toronto-Dominion Bank (TD.TO) a Bank of Montreal (BMO.TO), v oblasti byly podle svědka agentury Reuters zamčené a na některých místech bylo vidět zaměstnance sedět potmě.

Podle svědka agentury Reuters výpadek způsobil, že v jedné oblasti přestaly fungovat semafory. Torontská policie lidem řekla, aby tyto křižovatky považovali za čtyřsměrné.

Zdroj: reuters.com