Syrský vojenský expert a brigádní generál v důchodu Ali Maqsud řekl Sputniku, že „teroristické útoky během víkendu v syrské provincii Qamishli se staly odpovědí na poslední setkání Ruska, Turecka a Íránu v Teheránu. Lídři těchto zemí jednali o osvobození provincie Idlib a území na východním břehu Eufratu“.

Podle názoru syrského experta silný hněv teroristů a jejich sponzorů vyvolaly slova iránského prezidenta H, Rúháního o tom, že Američané jsou přítomni na východním břehu Eufratu a tam vykonávají ilegální činy.

„Bohužel je tam soustředěno velmi mnoho sil. Musíme to udělat tak, aby všechny cizí jednotky opustily Sýrii," řekl íránský prezident.

„Američané chtějí udělat čáru přes rozpočet a způsobit chaos, aby narušili operaci syrské armády. Kromě toho chtějí zrušit kontakty nedávno zavedené syrskými demokratickými silami (jsou složené převážně z Kurdů) se syrskou vládou," řekl syrský generál v důchodu Ali Maqsud.

Kurdské síly jsou různorodé v jejich politických názorech, nicméně, nejsilnější síly vystupují za spojení se syrskou vládou, protože chápou, že spolupráce s Američany je marná. Kurdové chápou, že Američané je snadno opustí, až přijde čas, řekl Ali Maqsud.

„Američané se skrze ozbrojence snaží narušit operaci v Idlibu, aby nedošlo k osvobození Sýrie zahraničními silami, které jsou na jejím území nelegálně. Především mluvíme o amerických silách."

Syrský vojenský expert poznamenal, že veškeré nepřátelské úsilí nezmění plány syrské armády a jejích spojenců. Idlib a severovýchodní část Sýrie budou zcela osvobozeny od ozbrojených skupin.

Zdroj: snews.com