Vše začalo jako nevinný recesistický vtípek, který však překonal i ty nejsmělejší představy jeho autora. Téměř dva miliony lidí vyjádřilo svůj záměr vtrhnout do jedné z nejpřísněji střežených amerických základen – do Oblasti 51.

Muž, který stojí za ztřeštěným nápadem vtrhnout do Oblasti 51, promluvil, že se obává následků svého žertu.

„Vše začalo pouze jako srandovní nápad. Chtěl jsem udělat něco zajímavého, aby se sešla banda lidí, ale nechci, aby si někdo ublížil, řekl Matty Roberts portálu KTNV Channel 13.

Roberts z Kalifornie stojí za recesistickou událostí „Storm Area 51, They Can´t Stop All of Us“ (Vtrhněme do Oblasti 51, všechny nás zastavit nemůžou). Akci naplánoval na 20. září. Teď se ale obává, že jeho nápad zašel příliš daleko, neboť někteří fanoušci teorií existence mimozemských civilizací vyjádřili na Facebooku odhodlání pro tento cíl i zemřít.

Roberts poznamenal, že nechce, aby se jeho žert zvrtl v „masakr na vojenské základně“, a dodal, že by na místo toho raději viděl něco inteligentnějšího, spojené s hudbou nebo uměním. Údajně na tom teď pracuje.

Na facebookové stránce o události totiž píše, že „pokud poběžíme Naruto stylem, budeme rychlejší než jejich kulky“. Tím měl na mysli specifickou techniku, kterou využívají postavy ve zmiňovaném filmu, aby běžely mnohem rychleji. Na videu ji posléze i sám předvádí: rychlý běh s tělem nakloněným dopředu a rukama nataženýma dozadu.