Zachránit bývalého důstojníka GRU Sergeje Skripala a jeho dceru Julii po otravě v britském Salisbury pomohli experti z britské vojenské laboratoře v Porton Downu.

Oznámili lékaři z nemocnice v Salisbury v interview pro BBC.

Podle informace televizní stanice, když byli Skripalovi přivezeni do nemocnice, lékaři si mysleli, že jde o předávkování opiáty. Později oznámila policie lékařům totožnost pacientů a vysvětlila, že „okolnosti jejich náhlého onemocnění jsou podezřelé". Brzy poté lékaři pochopili, že pacienti mají symptomy otravy nervově paralytickou látkou.

V průběhu léčení vyhledali lékaři pomoc expertů z britské vojenské laboratoře v Porton Downu, která se specializuje na výzkum chemických zbraní. Pracovníci laboratoře provedli zkoušky a doporučili lékařům ty nejlepší léčební metody.

Podle slov lékaře resuscitačního oddělení nemocnice v Salisbury Stephena Jukese vyzkoušeli lékaři nové postupy známých léčebných metod, což pomohlo nečekaně rychlému uzdravení Skripalových.

V britském Salisbury byl 4. března otráven bývalý plukovník GRU Sergej Skripal, který pracoval pro britské tajné služby a jeho dcera Julie. Britská strana tvrdí, že otrávení látkou A-234 má na svědomí Rusko, které však toto obvinění kategoricky popírá.