Ministryně energetiky, Karin Elharrarová (která je na vozíčku, pozn. red) opustila konferenci po dvou hodinách neúspěšných pokusů dostat se na konferenci několika vchody. (Foto: Twitter / Karine Elharrar)

Elharrarová trpí svalovou dystrofií, používá k pohybu invalidní vozík a speciální bezbariérové vozidlo. Byla odvedena k několika vchodům a ani u jednoho z nich se nemohla dostat na konferenci.

Elharrarová byla také požádána, aby využila kyvadlovou dopravu, která však nebyla bezbariérová. Po dvou hodinách pokusů konferenci opustila.

„Na mezinárodní klimatickou konferenci jsem jela, abych prostřednictvím setkání se svými protějšky z celého světa podpořila společný boj v klimatické krizi,“ uvedla.

„Bohužel to nebylo možné kvůli problémům s přístupností, které nemají v roce 2021 žádné opodstatnění.“

Elharrarová vyjádřila naději, že se z incidentu poučila, aby se na úterní konferenci mohla zaměřit na prosazování zelené energie, odstraňování překážek a podporu energetické účinnosti.

Premiér Naftali Bennett zavolal Elharrarové a řekl, že situace je nepřijatelná a že zajistí, aby v úterý ráno přijela na konferenci v jeho koloně.

Další den již bylo vše v pořádku.

Zdroj: post.com