Lékař Dr. Keith Wolverson s 23letou praxí z Británie je obviněn z rasismu a diskriminace muslimské maminky. Jeho kariéra tedy muže být zničená. (Foto: Wikimedia, ilustrační)

Podle lékaře žena v nikábu přivedla do nemocnice svou desetiletou dceru, která trpěla tonzilitidou. Doktor se jich začal ptát na příznaky, které dívka měla, ale nerozuměl odpovědi. Na jeho žádost matka bez námitky sundala nikáb.

Nicméně muslimská žena později svému manželovi řekla, že se lékař choval urážlivě a „rasově jí diskriminoval“. Pár podal proti Wolversonovi stížnost vedení nemocnice s tím, že lékař přinutil maminku, aby si sundala nikáb, jinak jí odmítl pomoci.

Ve vztahu k lékaři bylo zahájeno vyšetřování, které provádí Britská lékařská asociace. Jakmile se Dr. Keith Wolverson dozvěděl o stížnosti, rozhodl se ukončit lékařskou kariéru, aniž by čekal na výsledky vyšetřování.

„Mám pocit, že došlo k závažné nespravedlnosti. Už nechci být lékařem,“ řekl a dodal, že v důsledku podobných incidentů v brzké době v zemi už nezůstanou žádní lékaři.

V Česku nedávno došlo k incidentu v muslimské komunitě. Nově zvolený předseda pražské muslimské obce Leonid Kušnarenko ve video vyzval své členy k ozbrojení jako opatření proti možným útokům. Zareagoval tak na útok na mešity na Novém Zélandu.

Poté se ústředí muslimských obcí rozhodlo, že vyloučí Kušnarenka z církve, protože jeho iniciativa mohla vytvořit ještě větší napětí mezi muslimy a českou společností.

Zdroj:  dailymail.co.uk