Britská ponorka s jaderným pohonem nesoucí dvě balistické rakety Trident II byla nucena přerušit „přísně tajnou misi“ v severním Atlantiku poté, co vypukl požár, informoval deník The Sun. (Foto: Flickr)

Kdesi hluboko v severním Atlantiku prováděla jaderná ponorka HMS Victorious třídy Vanguard tajnou misi, když vypukl požár elektrického proudu. Všech více než 130 členů posádky se podílelo na zvládnutí požáru, který donutil kapitána vyhlásit „stav nouze“.

HMS Victorious se musela rychle vynořit, protože plavidlo se plnilo toxickými výpary. Jakmile se 16 000 tun vážící ponorka dostala na hladinu, byly otevřeny poklopy, aby se kouř dostal ven.

Po posouzení škod kapitánem bylo rozhodnuto vrátit 30 let staré plavidlo na námořní základnu HMNB Clyde ve skotském Faslane.

Zdroj z námořnictva údajně deníku The Sun sdělil, že „každý námořník královského námořnictva je kvalifikovaný hasič“ a požár byl rychle uhašen.

Mluvčí Královského námořnictva uvedl: „Královské námořnictvo se rozhodlo, že se bude snažit vypořádat se všemi problémy: „Nepřetržité odstrašování na moři není ovlivněno, ale nekomentujeme detaily operací ponorek.“

Nebylo podáno žádné další vysvětlení o tom, co způsobilo elektrický požár nebo rozsah škod.

Zdroj: thesun.co.uk