Královští úředníci varovali sousedy Prince Harryho a vévodkyně ze Sussexu Meghan Markle před několika omezeními a nařízeními, pokud se náhodou potkají s královským párem. (Foto: Wikimedia)

Seznam pravidel byl vyhlášen na schůzce obyvatel, kteří bydlí poblíž nově zrekonstruovaného domu Meghan a Harryho poblíž Windsoru. Soupis publikoval The Sun.

  • Nepřibližujte se k páru ani nezačínejte konverzaci, pokud je vidíte
  • Řekněte „dobré ráno“ nebo nějakou jinou příjemnou věc, pokud s vámi mluví
  • Nehlaďte jejich psy, i když k vám přijdou
  • Nenabízejte vyvenčit jejich psy
  • Neptejte se na Archieho

„Je to zvláštní. Nikdy jsme nic podobného neslyšeli. Každý, kdo žije tady, ví, jak se chovat s úctou ke královské rodině. Neříkali nám nic podobného ani o tom, jak se chovat před královnou, je vždycky velmi šťastná, že ji lidé pozdravují,“ pověděla místní obyvatelka portálu.

Pod vlnou kritiky mluvčí Buckinghamského paláce informoval, že pár tento seznam osobně nezkompiloval a obecně o něm nevěděl nic.

„Vévoda a vévodkyně neměli informace o tomto briefingu, konceptu nebo obsahu. Šlo o dobře míněný briefing, který měl pomoci malé místní komunitě vědět, jak přivítat dva nové obyvatele a pomoci jim s jakýmkoli možným setkáním. Nebyl to žádný leták ani dopis. Hovor vedl místní manažer a máme informace, že byl dobře přijímaný,“ uvedli v paláci.

Není to poprvé, kdy byli Meghan a Harry obvinováni z přebytečného soukromí. Na začátku července moderátor Good Morning Britain Piers Morgan zaútočil na Meghan po její návštěvě Wimbledonu.

Tehdy vévodkyně požádala stráže, aby nedovolili fanouškům směrovat na ní kamery a mobilní telefony. Morgan obvinil manželku prince Harryho z pokrytectví. Řekl, že zástupce královské rodiny, který přišel na jeden z nejpopulárnějších tenisových turnajů, v zásadě nemůže spoléhat na diskrétnost.

Zdroj:  thesun.co.uk