Bill Gates otevřeně přiznal, že navzdory mediální a vládní hysterii jsou děti ohroženy COVID-19 jen málo a že dlouhodobé uzavření škol způsobilo hluboký „vzdělávací deficit“, z něhož se bude léta zotavovat. (Foto: Flickr)

Gates, který je hlasitým zastáncem experimentálních vakcín COVID-19, to přiznal minulý týden na konferenci s Fareedem Zakariou ze CNN, kde propagoval svou knihu „Jak zabránit příští pandemii“ v 92nd Street Y v New Yorku.

„Kdybychom museli udělat jen, řekněme, 45denní výluku, myslím, že bychom dosáhli docela dobrého dodržování předpisů. Je to tak, že když se výluka začne prodlužovat – a výluka nesnížila počet případů na nulu – tak je kontrafaktuální otázka ‚dobře, o kolik by to bylo horší, kdybychom neměli tuto výluku‘ nejasná,“ vysvětlil Gates.

„Uzavírání škol je hodně nejisté. Dodnes se vedou spory o to, kolika případům se tím zabránilo,“ pokračoval. „Je celkem jasné, protože mladí lidé neonemocní touto nemocí příliš často, že bychom pravděpodobně, kdybychom věděli všechno, co víme dnes, uzavírali školy mnohem méně než během této pandemie.“

Gates dále uvedl, že většina dětí nyní trpí „dvouletým“ výpadkem v učení, zatímco žáci privilegovaných soukromých škol – jako jeho vlastní děti – výpadek v učení téměř vůbec nepocítili.

„Na školách K-12 máme deficit v učení, který budeme dlouho odstraňovat, a bohužel je to deficit tam, kde se jedná o vnitřní město, kde je téměř dvouletý. Příměstské školy méně, soukromé školy – v některých případech, jako jsou moje děti – téměř žádný deficit,“ přiznal Gates.

Jaké štěstí pro Gatese, že jeho děti byly ušetřeny ochromujícího deficitu učení ze zamykání, který prosazoval pro zbytek země.

Spoluzakladatel Microsoftu nedávno varoval, že se blíží „ještě smrtelnější varianta“ COVID-19, a proto vytvořil vrcholnou lékařskou agenturu podporovanou Spojenými národy nazvanou GERM team, která se podle něj pokusí „zastavit příští pandemii“.

Zdroj: infowars.com