Podle zprávy singapurského deníku Lianhe Zaobao, nejnovější anketa ve Spojených státech ukazuje, že oblíbenost amerického prezidenta Bidena klesla na 44 %. (Foto: Flickr)

Podle zprávy se v důsledku trvalého nedostatku dodávky základních materiálů a růstu spotřebních cen stal ekonomický problém hlavní obavou mnoha Američanů.

Podle výsledků ankety se většina dospělých respondentů z USA domnívá, že hlavní problémy jejich země se týkají ekonomiky, nezaměstnanosti a práce; zdravotnictví a nemoci obsadily druhé místo s o 7 % nižší mírou než ekonomika.

85 % respondentů z USA se obává, že problém dodavatelského řetězce vede k nedostatku základních materiálů; podíl respondentů, kteří věnují velkou pozornost zprávám o dodavatelském řetězci, je také až 75 %.

Téměř dvě třetiny respondentů se domnívají, že federální vláda Spojených států musí podniknout opatření na vyřešení problémů s dodavatelským řetězcem.

Kromě toho, až do 15. října místního času byla Bidenova oblíbenost 44 %, což je mírný pokles ve srovnání s více než 50% oblíbeností na začátku srpna.

Mluvčí Bílého domu Jen Psaki v odpovědi na otázku ohledně poklesu Bidenovy oblíbenosti uvedla, „nyní je pro naši zemi velmi těžké období, naše pozornost se nezaměřuje na každodenní vzestupy a poklesy v oblasti veřejného mínění, ale na kontrolu pandemie Covid-19 a na návrat do normálního života do určité míry.“

Zdroj: tellerreport.com