Joe Biden, nejpravděpodobnější americký demokratický kandidát v nadcházejících volbách, prohlásil republikány – příznivce Donalda Trumpa – za nebetyčně hloupé, protože nepřijímají návrh zákona o pomoci ekonomice země na pozadí pandemie koronaviru ve výši 3 biliony dolarů. Politikova slova cituje The Hill. (Foto: Flickr)

V telefonickém rozhovoru s Americkou federací státních, krajských a městských úředníků (AFSCME) Biden prohlásil, že republikánský senát musí vykonat svou práci a schválit tzv. Zákon o hrdinech (HEROES Act).

„Byl schválen Sněmovnou reprezentantů Kongresu USA. Získejte pro státy a místní vlády finanční prostředky, které potřebují k tomu, aby udržely miliony lidí v práci. Oni (republikáni v americkém senátu) jsou tak nebetyčně hloupí, nebetyčně hloupí. Pokud nebudou v práci lidé, kteří bojují proti viru, bude to jen horší,“ řekl Biden.

V květnu Sněmovna reprezentantů Kongresu USA většinou hlasů schválila balíček stimulačních opatření ve výši 3 biliony dolarů v souvislosti s pandemií koronaviru v zemi.

Zákon o hrdinech, který vypracovali demokraté, stanoví přidělení 1 bilionu dolarů státům a místním úřadům, jakož i vytvoření fondu ve výši 200 miliard dolarů pro pracovníky kriticky důležitých oblastí.

Návrh zákona navíc navrhuje zvýšit rodinné přídavky na šest tisíc dolarů. Rovněž stanoví opatření týkající se testování obyvatelstva a přidělování dávek v nezaměstnanosti. Republikáni, včetně amerického prezidenta, jsou proti novému návrhu zákona.

Zdroj:  washingtonpost.com