Ázerbájdžánští vojáci zaútočili na stanoviště arménské armády, v noci na pondělí napjatá situace na hranicích trvala, sdělili Sputniku v tiskové službě ázerbájdžánského ministerstva obrany. (Foto: Defense.gov)

V neděli došlo ke střetu na hranici Tovuzského rajónu Ázerbájdžánu a Tavušské oblasti Arménie. Ázerbájdžánské ministerstvo obrany prohlásilo, že arménští vojáci ostřelovali území jejich země. Baku informuje o smrti tří ázerbájdžánských vojáků, arménská armáda má rovněž ztráty.

Arménské ministerstvo obrany prohlásilo, že se ázerbájdžánští vojáci pokusili dobýt arménské stanoviště s pomocí dělostřelectva. Podle zpráv z Jerevanu má Ázerbájdžán ztráty, Arménie nikoliv.

Arménské ministerstvo obrany učinilo prohlášení, že Ázerbájdžán v pondělí ráno pokračoval v dělostřeleckém ostřelování arménských pozic.

„Po dvou nebo třech hodinách přestávky pokračoval nepřítel v provokačních akcích, v dělostřeleckém ostřelování arménských pozic. Jednotky arménské armády na to reagovaly adekvátně,“ napsala na Facebooku mluvčí arménského ministerstva obrany Šušan Stepanjan. Podle jejích slov není vyloučen nárůst ztrát ázerbájdžánské armády.

Tisková služba ázerbájdžánského ministerstva obrany v noci na pondělí Sputniku sdělila, že arménští vojáci ostřelují obec na hranici, Stepanjan zase sdělila, že se ostřelování různé intenzity koná z ázerbájdžánské strany a že „všechny pokusy nepřítele byly neutralizovány“.

„V noci na 13. července se na tovuzském úseku ázerbájdžánsko-arménské hranice trvala napjatá situace. Přesnou palbou našich jednotek bylo v nočních bojích zlikvidováno s nasazením dělostřelectva, minometů a tanků stanoviště, děla, automobilová technika a živá síla nepřítele,“ sdělila tisková služba ázerbájdžánského ministerstva obrany.

Bylo upřesněno, že v boji padl voják ázerbájdžánské armády, nadporučík Mahmudov Rašad Rašid-oglu.

„Situace je momentálně pod kontrolou naší armády, podnikáme tvrdá opatření proti nepříteli, který neposkytuje pravdivé informace o ztrátách,“ prohlásilo ázerbajdžánské ministerstvo obrany.