Zatímco Brazílie dokáže spočítat desítky milionů hlasovacích lístků během několika hodin po jakýchkoli volbách, arizonský okres Maricopa se zatraceně snaží, aby Amerika vypadala jako banánová republika – vzhledem k tomu, že většina Američanů si až do roku 2020 pamatuje, že celé volby byly vyhlášeny během jedné noci, nehledě na visící lístky. (Foto: Flickr)

Ve čtvrtek řekl předseda dozorčí rady okresu Maricopa televizi CNN, že sečtení 400 000 hlasovacích lístků potrvá až „do začátku příštího týdne“.

Jednoduchá matematika naznačuje, že na sečtení všech hlasovacích lístků by stačilo 100 lidí, kteří by ručně počítali hlemýždím tempem 10 hlasovacích lístků za minutu, tedy méně než jeden den – ale to odbočujeme.

Místo toho se zdá, že v okrese Maricopa sedí 6 lidí u stolu a chichotají se jako školačky.

„Kontrola ručního sčítání začala,“ napsalo ve středu volební oddělení okresu Maricopa na Twitteru.

Co jim chybí na rychlosti, vynahrazují zajímavými účesy!

Oh…

Jak poznamenává Epoch Times, dodali, že jde o „důležitý krok k zajištění přesnosti výsledků všeobecných voleb v roce 2022“.

Důvodem kontroly ručního sčítání hlasů je „porovnání výsledků původního sčítání hlasů s ručním sčítáním, aby se zajistilo, že sčítací zařízení pracuje správně“ a sčítá hlasy přesně, uvádí se na internetových stránkách arizonského státního tajemníka.

Voliči v Arizoně stále čekají na konečné výsledky guvernérských a senátních voleb. Úřad státního tajemníka odhaduje, že zbývá ještě asi 400 000 nespočítaných hlasovacích lístků.

V úterý nejvyšší představitelé okresu Maricopa uvedli, že zařízení na sčítání hlasů mělo problémy se zpracováním hlasovacích lístků. Později během dne úřady obvinily z problému „problém s tiskárnou“ poté, co voličům sdělily, aby vyplněné hlasovací lístky vhodili do schránky.

Okresní inspektor Bill Gates uvedl, že asi 7 % hlasovacích lístků, které byly v den voleb odevzdány, bylo po problémech sčítacích zařízení odloženo do schránek.

„Žádné volby nejsou dokonalé. Včerejšek nebyl dokonalý,“ řekl Gates. „Poučíme se z toho a uděláme to lépe.“

Na představitele Arizony a Maricopy se snesla vlna kritiky ze strany republikánů kvůli mimořádně pomalému procesu sčítání hlasů. Úřady uvedly, že by mohly být hotovy do pátku.

Kandidáti na senátora Mark Kelly (D-Ariz.) a demokratická státní tajemnice Katie Hobbsová si udržují těsný náskok před svými republikánskými protějšky. Kandidáti GOP Kari Lakeová a Blake Masters se utkávají ve volbách guvernéra, respektive v senátních volbách.

„Vrátíme se k malým okrskům, kde je snazší odhalit problémy a snáze je napravit a kde bude také snazší ručně sčítat hlasy,“ řekla Lakeová ve středu večer televizi Fox News. „To jsou některé z věcí, které bych rád viděl. Budu spolupracovat se zákonodárným sborem.“

Zdroj: zerohedge.com