Suella Bravermanová prohlásila, že multikulturalismus „selhal“, protože imigrace podle ní představuje pro Západ „existenční výzvu“. (Foto: Flickr)

V úterním projevu před konzervativním think-tankem American Enterprise Institute (AEI) ve Washingtonu DC ministryně vnitra uvedla, že imigrace do Evropy bylo „příliš mnoho a příliš rychle“.

„Nekontrolovaná imigrace, nedostatečná integrace a mylné dogma multikulturalismu se v posledních desetiletích ukázaly být pro Evropu toxickou kombinací,“ řekla.

„Multikulturalismus neklade na příchozí žádné nároky na integraci. Selhal. Protože umožnil lidem, aby přišli do naší společnosti a žili v ní paralelní životy.“

Dodala: „Nekontrolovaná a nelegální migrace je existenční výzvou pro politické a kulturní instituce Západu.“

A ministryně vnitra varovala, že neúspěch v potírání imigrace „vytvoří podmínky pro extrémnější politiku“.

Bravermanová uvedla, že obava z diskriminace kvůli tomu, že je člověk homosexuál nebo žena, by neměla stačit k tomu, aby lidé získali status uprchlíka, aby se snížil jejich počet.

A zpochybnila, zda je přelomová Úmluva OSN o uprchlících z roku 1951 „vhodná pro naši moderní dobu“.

Bravermanová citovala čísla vypočítaná pravicovým Centrem pro politická studia, podle nichž úmluva nyní znamená, že „nejméně 780 milionů lidí“ na celém světě má právo požádat o azyl v jiné zemi.

Stínová labouristická ministryně pro rovnost Anneliese Doddsová projev ostře kritizovala.

„Homosexualita je v mnoha zemích trestná a hrozí za ni dokonce trest smrti,“ řekla. „A je skutečností, že lidé LGBT+ tvoří nepatrnou část žádostí o azyl.

„Je to nebezpečná rétorika ministryně vnitra, která ze svých neúspěchů viní všechny ostatní.“

Sonya Sceatsová, výkonná ředitelka organizace Freedom from Torture, řekla: „V této souvislosti bych ráda poděkovala za to, že jsme se s ní setkali: „LGBTQI+ lidé jsou v mnoha zemích mučeni za to, kým jsou a koho milují, a jejich bolest není o nic menší než bolest ostatních přeživších, které léčíme v našich terapeutických místnostech.

„I oni si zaslouží stejnou ochranu. Pro liberální demokracii, jako je Británie, je snaha oslabit ochranu této komunity ostudná.“

Podle organizace Human Rights Watch má nejméně 67 zemí zákony, které kriminalizují vztahy osob stejného pohlaví.

Braverman je považován za pravděpodobného kandidáta na post lídra toryů, pokud by Konzervativní strana podle očekávání prohrála příští volby.

Před svým projevem ji labouristé obvinili, že se „vyvyšuje v zahraničí“, místo aby se zabývala „azylovým chaosem doma“.

Zdroj: yahoo.com