Německá kancléřka Angela Merkelová okomentovala plány Washingtonu zavést sankce proti Severnímu proudu 2. Její slova Američany ani Ukrajince nepotěší. (Foto: Wikimedia)

„My jsme proti exteritoriálním sankcím, a to ne od dob včerejšího rozhodnutí, ale i ve vztahu k Íránu máme ten samý problém. Já nevidím také jinou možnost, než vedení jednání, ale provádět jednání rozhodně, o tom, že my takové praktiky nepřijímáme, že tyto exteritoriální sankce mají vliv. Budeme sledovat, jak se budou rozvíjet události okolo Severního proudu 2,“ prohlásila Merkelová během vystoupení v německém Bundestagu.

Americký Senát včera schválil obranný rozpočet o velikosti 738 miliard dolarů, který počítá se sankcemi proti Severnímu proudu 2, a také s vojenskou pomocí Ukrajině. Dokument nyní dostane na stůl americký prezident Donald Trump. Ten již prohlásil, že je připraven ho podepsat.

Berlín si myslí, že Severní proud 2 by mohl být dostaven během měsíce, což by umožnilo vyhnout se omezujícím opatřením ze strany USA.

Zdroj:  aa.com.tr