Výbor Sněmovny reprezentantů pro Čínu tento týden zveřejnil seznam deseti doporučení, která mají Čínu odradit od útoku na Tchaj-wan. (Foto: Flickr)

Ta jsou oficiálně doporučena k začlenění do zákona o autorizaci národní obrany na fiskální rok 2024.

Seznam je údajně výsledkem závěrů, k nimž se dospělo během dubnových „stolních“ válečných her, které provedlo jestřábí Centrum pro novou americkou bezpečnost.

Středeční cvičení válečné hry „tabletop“ v místnosti výboru pro daně a prostředky Sněmovny reprezentantů, prostřednictvím agentury AP.

Na válečné hře na Tchaj-wanu, kterou uspořádal vybraný výbor, jsme viděli děsivý výsledek selhání odstrašení,“ řekl zástupce Mike Gallagher (R-WI) před hlasováním o schválení postupu opatření.

Pokud chceme mít naději na zastavení třetí světové války, musíme Tchaj-wan po zuby ozbrojit hned teď. Musíme odstranit ostudu, kterou je 19 miliard dolarů [zahraničního vojenského prodeje],“ dodal.

Skupina se podělila o následujících 10 doporučení:

  1. Vyrobit a dodat více raket dlouhého doletu do indo-pacifického regionu.
  2. Vymyslet ve shodě s našimi spojenci předem závažné ekonomické náklady, pokud by Čína jednala proti Tchaj-wanu.
  3. Rozšířit kombinovaný vojenský výcvik mezi Spojenými státy a Tchaj-wanem.
  4. Dodat zaostávající vojenské vybavení a zbraně v hodnotě 19 miliard dolarů, které si Tchaj-wan objednal u Spojených států.
  5. Zřídit v rámci velitelství v indo-pacifickém regionu velitelství společných vojenských sil USA pro krizové velení a řízení.
  6. Zvýšit kybernetickou odolnost kritické infrastruktury USA, zejména přístavních, leteckých a železničních zařízení, s důrazem na vojenskou mobilitu.
  7. Pomáhat Tchaj-wanu s výcvikem k posílení jeho vlastní kybernetické bezpečnosti.
  8. Vytvořit americko-tchajwanskou skupinu pro kombinované plánování s cílem vybudovat pevnější vztahy mezi našimi obrannými silami.
  9. Posílit vojenské postavení USA v regionu rozšířením základen u spojenců, zpevněním skladů pohonných hmot a posílením logistiky.
  10. Rozšířit vojenské zásoby Tchaj-wanu a jeho odolnost vůči útokům

Pozoruhodné je, že republikán Andy Kim (D-NJ) byl jediným hlasujícím „proti“ návrhům.

Zdroj: defensenews.com