Na obálce časopisu Time se objevil ruský prezident Vladimir Putin. Přesněji řečeno muž podobný Putinovi, který stojí a opírá se o zeměkouli. Zároveň jsou na povrchu planety rozptýlené bílé ukazatele s červenými hvězdami. (Foto: TIME)

„Nový tajný plán Ruska. Vladimir Putin chce rozšířit svůj vliv nejen na volby,“ říká podtitul na obálce. Slovo „nový“ je psáno kurzívou.

Autor tedy pravděpodobně naráží na příběh ruské intervence do amerických voleb, jejichž důkazy nebyly nikdy nalezeny. Oficiální zpráva amerického ministerstva spravedlnosti, podle které prezident Donald Trump a jeho velitelství nebyli s Moskvou v tajné dohodě, nepřesvědčila novináře a Rusku připsali „nový tajný plán“.

V článku se uvádí, že Moskva vytváří „světovou síť tyranů“. Podle autora zasáhlo Rusko do vnitřních záležitostí Súdánu, Sýrie, Venezuely a dalších států.

Novinář nezmiňuje ničení a katastrofy, způsobené vojenskými operacemi Američanů a jejich spojenci po celém světě. Tento článek však neuvádí, zdali je bombardování syrského území koalicí vedenou Spojenými státy bez sankcí OSN a výzvy k násilnému svržení legitimního vůdce Bašára al-Asada vměšování. Situace ve Venezuele, kde se člen opozice Juan Guaidó prohlásil za prezidenta s podporou Spojených států, je podle autora článku také příkladem „ruského zásahu“, protože Moskva odmítla uznat samozvanou hlavu státu.