Senátor Rand Paul ve čtvrtek zbrzdil Bidenovu administrativu v balíčku pomoci Ukrajině v hodnotě 40 miliard dolarů poté, co se postavil proti dohodě předložené vůdcem senátní většiny Charlesem Schumerem a vůdcem menšiny Mitchem McConnellem, podle níž by Senát odpoledne návrh schválil. (Foto: Twitter)

Paul zablokoval hlasování, aby se mohl pokusit vložit do textu zákona formulaci, která by zajistila, že generální inspektor bude mít dohled nad výdaji schválenými v návrhu zákona.

Senátor Paul řekl zemi: „Moje přísaha v úřadě je Ústavě Spojených států, nikoliv nějakému cizímu národu. A bez ohledu na to, jak sympatická je to kauza, moje přísaha je národní bezpečnosti Spojených států amerických. Nemůžeme zachránit Ukrajinu tím, že odsoudíme k záhubě americkou ekonomiku.“

Donald Trump mladší prohlásil, že v Senátu potřebujeme více lidí, jako je Rand Paul, a poznamenal, že u stánku se rozčiluje především vojensko-průmyslový komplex a insideři z Washingtonu, kteří dostávají výpalné od výrobců zbraní.

Senát nyní bude muset počkat do příštího týdne, než se pokusí zákon schválit.

Levice a někteří RINO byli předvídatelně naštvaní na Paula za to, že zůstal věrný svému přesvědčení.

Zdroj: infowars.com