Americké letectvo zaútočilo na pozice syrské armády, a to směrem na jihovýchod od města Kámišlí. Informovala o tom tamní média. Ta také uvádí, že v důsledku leteckého útoku zemřel jeden voják a další dva by měli být zranění. (Foto: Fathi Nizam, Wikipedia)

Syrská státní televize informovala o útoku amerického letectva na pozice armády tamního prezidenta Bašára al-Asada, a to jihovýchodně od města Kámišlí.

„Jeden syrský voják byl zabit a další dva byli zraněni (…) poté, co armáda odmítla nechat projít hlídku amerických okupantů,“ informuje televizní stanice al-Ikhbariy.

Provládní noviny al-Watan zase poznamenají, že jedním ze zraněných osob je důstojník. Podle novin se americká hlídka pokusila dostat do oblasti ovládané syrskou armádou. Současně však média neupřesnila totožnost letadla, které mělo útok na svědomí.

Washington tuto informaci, ani tento incident, zatím nijak nekomentoval.

Připomeňme, že v poslední době se v Syrské arabské republice zvýšil počet útoků na americké základny a hlídky. Podle Damašku se jedná o útoky „neznámých ozbrojených formací“. V Pentagonu je ale většina těchto zpráv označena za falešné.