WikiLeaks zveřejnil dokumenty, ze kterých vyplývá, že americká velvyslanectví nakupují ve velkém špionážní vybavení. A některé z nich jsou jako vystřižená ze série filmů o Jamesu Bondovi. O tomto objevu informoval portál Zero Hedge.

Asi šestnáct tisíc  dokumentů, které byly zveřejněny v pátek, zahrnuje seznam dodavatelských smluv amerických velvyslanectví ve světě. Nákupní seznam amerických ambasád, jak správci portálu WikiLeaks dokumenty pojmenovali, zahrnuje i špionážní vybavení, včetně kamer ukrytých v perech, knoflících u oblečení, čepicích, kravatách nebo hodinkách.

Jeden z dokumentů amerického velvyslanectví v Salvadoru zahrnuje položku, která nese název seznam „taktické špionážní vybavení". Daná položka zahrnuje téměř sto špionážních zařízení maskovaných jako hodinky nebo brýle.

Podobné položky obsahují „nákupní seznamy" velvyslanectví i v dalších zemích Latinské Ameriky, včetně  Kolumbie nebo  Panamy. Jeden z  dokumentů velvyslanectví v Panamě zahrnuje akvizici od izraelské společnosti Cellebrite na dodávky IT zařízení, která jsou schopná získávat informace z mobilních telefonů.

Velvyslanectví ve Frankfurtu si zase chtělo pořídit software určený k získávání uložených a vymazaných dat. Americká ambasáda na Ukrajině vystavila  zakázku na patnáct skrytých rádiových přijímačů a dvacet zvláštních hlasových záznamníků.