Policie v New Orleans byla kritizována poté, co varovala obyvatele, aby si do svých vozidel nevkládali zařízení proti krádeži typu flash bang, protože se objevily záběry, na nichž byl zločinec při vloupání do vozidla odrazen.

Incident byl zachycen minulý pátek nedalekou bezpečnostní kamerou a ukázal, jak zloději přijeli k vozidlu zaparkovanému na ulici, rozbili okno a dostali se dovnitř.

V tu chvíli se však spustil nesmrtící odstrašující systém umístěný v konzole vozidla a uvnitř vozidla se objevil jasný záblesk, který přiměl zloděje, aby utekl.

Muž, který zařízení nainstaloval, v rozhovoru s KNOE vysvětlil, že se rozhodl vyzkoušet tuto metodu v reakci na vysokou míru kriminality a poté, co osobně zažil osm vloupání v posledních měsících.

„Vidět ho, jak jakoby radostně přišel a prostě mi rozbil osmé okno za posledních pár měsíců a skočil dovnitř, a pak víte, vidět, jak vybuchne detonace a jeho reakce,“ řekl muž a dodal: „Nechci, aby ten chlap zemřel za to, co udělal, ale nechci, aby mohl jen tak rozbít a sebrat a utéct.“

Majitel vozidla vysvětlil, že zápalné zařízení nainstaloval, protože v justičním systému chybí odpovědnost zločinců.

„Asi se mu nic tak hrozného nestalo, ale nebylo to příjemné a mohlo by to odradit jeho a jeho kamarády a říct ostatním lidem, aby to také nedělali, protože bez něčeho takového nejsou žádné následky, protože je nezavřou,“ řekl muž.

Pokus o vloupání do mužova vozidla je příznačný pro širší problém kriminality, kterému čelí New Orleans, uvedla KNOE.

„Údaje neworleanské policie v rámci celého města ukazují, že počet vloupání do vozidel se oproti stejnému období loňského roku zvýšil o 28 %. V centrální obchodní čtvrti, kde tento muž bydlí, se zvýšil o 116 %.“

Navzdory úspěšnému odstrašení od krádeže vydala neworleanská policie prohlášení, podle něhož je špatný nápad, aby občané tímto způsobem bojovali proti zločinu.

„I když chápeme frustraci našich občanů z kriminality, nastražení výbušného zařízení, které má vybuchnout ve vozidle, je nezákonné a je to špatný nápad.“

„Nejenže hrozí nebezpečí zranění sebe i ostatních, ale pro všechny zúčastněné by to mohlo mít vážné právní důsledky.“

„Prosíme, zavolejte na svou okresní stanici nebo na linku Crimestoppers a nahlaste nezákonnou činnost.“

Prohlášení policie vedlo uživatele sociálních sítí k obvinění oddělení z toho, že v této situaci obětovalo zločince a že chce, aby obyvatelé zůstali bezmocní a odkázaní na státní orgány.

Zdroj: infowars.com