Na vrcholu drogové krize, kdy Američané umírali na předávkování po tisících, si toho přední noviny a televizní kanály ve Spojených státech nevšimly: zajímaly se pouze o téma spiknutí Trumpa s Ruskem, uvedl Fox News.

Podle moderátora Tuckera Carlsona jsou média v propagandě tak utopená, že se nemohou zastavit ani teď, když je jejich oblíbený příběh vyvrácen.

Byl to propadák bezprecedentních rozměrů. Podvod o Rusku nebyl jen součástí toho, co média pokryla. Často nic jiného nepokryli. Celé roky.

Statistiky jsou pozoruhodné: během prvních 60 dnů roku 2018 to bylo v téměř libovolně zvoleném časovém období – večerní zpravodajské pořady ve vysílacích sítích věnovaly více než dvojnásobek času než „ruskému“ falešnému fenoménu. V tisku je tento kontrast ještě výraznější.

Pro srovnání: od voleb v roce 2016 zemřelo na předávkování drogami přes 150.000 Američanů – toto číslo výrazně převyšuje všechny ztráty USA v pacifickém prostoru vojenských operací během druhé světové války. Guadalcanal, Okinawa, Tarawa, Iwo Jima – tyto bitvy si vyžádaly méně amerických životů než za tu samou dobu, kdy tolik lidí – 150 tisíc! – umíralo, napsaly The New York Times více než dvakrát více článků o vyšetřování Muellera. Bylo to pro ně důležitější.

WE: Trump se pustil do médií – „Budete na kolenou žádat o odpuštění!"

Ve Washington Postu byl poměr ještě působivější. Minulý rok noviny Jeffa Bezose publikovaly 4 319 článků o „ruském" vyšetřování. Mezitím jen něco málo přes tisíc článků obsahovalo odkazy na krizi opiátů. Zmenšení střední třídy v Americe? Toto téma bylo zmíněno pouze 119krát. Byli lhostejní, i když předstírají, že tomu tak není. Je jim to jedno!

Jak víte, kabelové zpravodajské kanály se ukázaly být ještě horší. Mluvily jen o Rusku - po celou dobu, mnoho let. Všechno ostatní, včetně pravdy, nebylo ani zvažováno. Kontinuita, opakovatelnost, obezřetná nepoctivost - klasická definice propagandy. To je to, co dělaly. A teď se nemohou zastavit! Dělají to příliš dlouho.

 Podívejte se, jak se snaží zkoušet svůj nový argument. Pokuste se odhadnout, jaké slovo nařídili použít v Národním výboru Demokratické strany!

CNN: Zpráva uvádí, jakým způsobem se prezident snažil, cituji, „ovlivnit vyšetřování“ a tento seznam může být usvědčující.

ABC NEWS: ... argumentující, že Mullerova zpráva je mnohem více usvědčující.

CARL BERNSTEIN, novinář: Dost dobrý. To je ošklivá, usvědčující věc.

CNN: A já s ním souhlasím: toto je plně usvědčující.

ABC NEWS: Demokraté nazývají zprávu usvědčující ...

JOHN DIN, bývalý právník Bílého domu: Zpráva zvláštního prokurátora je více usvědčující, než všechny tyto zprávy.

ABC NEWS: ... mnohem více usvědčující prezidenta, než generální prokurátor objasnil od samého počátku.

DON LEMON, moderátor CNN: Ale on je stále velmi usvědčující. On je ...

CHRIS CUOMO, moderátor CNN: Rozhodně!

Zdroj:  pz.cz