FEMA dorazila na základnu Letectva Travis v Jižní Kalifornii v rámci příprav, že se přehrada Oroville úplně zhroutí. Podle této Federální agentury správy nouzových situací ty bouře, které v současnosti řádí po celé Jižní Kalifornii, nejspíš přivodí prolomení této přehrady. Pokud k tomu dojde, a je ohromná šance, že ano, tak by počet mrtvých mohl dosáhnout i několika tisíců – čímž by se to stalo nejhorší katastrofou v americké historii.


Kcra.com hlásí :

„FEMA požádala o použití základny Letectva jako dobrého partnera, který jim pomůže se zajištěním místa tak, aby tam mohli umístit svá vozidla a zásoby, aby byli okamžitě připraveni veřejnosti pomoci, bude-li třeba,“ řekl Hames. „Když se nechcete nechat zaskočit, abyste se pustili do boje příliš pozdě, tak si tam zásoby a tak už nachystáte.“

Jak na základnu přijíždí náklaďáky, tak je kontrolují a přidělují posádkám FEMA ještě, než je zaparkují a nachystají pro případ, že by bylo zapotřebí je poslat do Oroville.

„Spolupracujeme opravdu úzce. Jsme už přičlenění ke svým partnerům ze státu. Monitorujeme situaci v záplavové zóně Oroville Dam Spillway pro případ, že by bylo zapotřebí více federální pomoci,“ řekla důstojnice FEMA Regionu 9 pro vnější záležitosti Veronica Verde.

K této mobilizaci dochází dva dny poté, co prezident Donald Trump přijal požadavek guvernéra Jerryho Browna na vyhlášení federálního nouzového stavu v Oroville.

Očekává se, že během pátku na tuto základnu dorazí nejméně 44 náklaďáků a přes dva tucty lidí z personálu FEMA.

„Přemístíme je, jak rychle to jen půjde, jakmile stát vyhlásí, že je potřebuje,“ řekla Verde.
Loading...