Prezident USA Barack Obama se domnívá, že by mohl vyhrát letošní prezidentské volby, kdyby se jich mohl zúčastnit, protože většina Američanů podporuje jeho názory. „Věřím tomuto chápání (pozn. progresivním změnám), proto jsem si jistý, že jestli bych se znovu účastnil voleb a zveřejnil ho, myslím si, že bych mohl mobilizovat většinu Američanů se k němu přiklonit," oznámil Obama v rozhovoru se svým bývalým poradcem a ředitelem Institutu politiky University of Chicago Davidem Axelrodem, který byl zveřejněn na webu televizního kanálu CNN.


„Vím to z rozhovorů s lidmi po celé zemi, dokonce s některými, kteří se mnou nesouhlasili. Říkali, že to chápání a ten směr, kterého se držím je nejsprávnější," dodal Obama.

S ohledem na účast Hillary Clintonové ve volbách Obama řekl, že to „perfektně sehrála ve velmi obtížných podmínkách", neudělala si však dobré vztahy s médii. „Myslím si, že vůči ní fungovali dvojité standarty," podotkl politik.

Zvolený prezident USA Donald Trump komentoval slova současného pána Bílého domu o tom, že by zvítězil v letošních volbách hlavy státu, kdyby se jich mohl zúčastnit. Svůj názor vyslovil politik na Twitteru.

„Prezident Obama řekl, že podle jeho názoru by mě dokázal porazit. Říct to prostě musel, já ale tvrdím: Za žádnou cenu," napsal Trump.
Zvolený prezident rovněž vymezil podle jeho názoru hlavní příčiny porážky demokratické kandidátky Hillary Clintonové — je to reforma systému zdravotního pojištění, omezování počtu pracovních míst a boj s teroristy z Islámského státu (IS, v Rusku zakázaný — red.)

Zdroj: sputniknews.com