Několik indických a čínských vojáků bylo zraněno během bitky na hranici indického státu Sikkim a Číny. Informovala o tom indická média. (Foto: Wikimedia)

Podle zdrojů, na které média odkazují, k incidentu došlo v sobotu nedaleko jedné z horských pohraničních hlídek. Ta se nachází ve výšce asi pěti tisíc metrů. 

„Čtyři indičtí a sedm čínských vojáků bylo zraněno během bitky. Do konfrontace se zapojilo více než 150 vojáků,“ uvedl jeden z vojenských zdrojů. 

Uvádí se, že konflikt byl urovnán na místní úrovni, ale proč k němu vůbec došlo, dosud není přesně známo. Podle předběžných údajů žádná strana nepoužila střelné zbraně, někteří vojáci však házeli kameny. 

Připomeňme, že nejde o první podobný pohraniční incident mezi vojáky Indie a Číny. V roce 2017 došlo k asi více než dvouměsíčnímu vzdorování v oblasti Doklamské náhorní plošiny na styku hranic státu Sikkim, Tibetské autonomní oblasti Číny a Butanu (indická strana protestovala proti výstavbě silnice vedoucí Čínou). Po dvou letech si jednotky obou států navzájem bránily pohybu v oblasti jezera Pangong Tso v horské oblasti Ladáku. V obou případech střelné zbraně nebyly použity.  

Zdroj:  bbc.com