Američtí vojáci používají ruská letadla? Může se to zdát při krátkém pohledu na foto, jež se objevilo na internetu: američtí letci pospíchají k stíhačce ve známé modré kamuflážní barvě, právě takové, jako zpravidla mají ruská letadla, píše Maria Baljabinová v článku pro RIA Novosti. Ale kdepak. Jak vysvětlil ve svém blogu kanadský novinář Christian Borys, není to vůbec Su-34, ale podobající se mu americký F-18.


Někdo učinil v komentáři předpoklad, že stroj byl přebarven, aby se letci připravili na setkání s „letadly agresora." Jenže není to moc pravděpodobné. Američané i beztak viděli dost našich stíhaček, což jejich vojenští úředníci připomínají div ne v každém veřejném projevu.

Ale dobře, dejme tomu, že někdo potřeboval ještě jednou prohlédnout ruskou kamufláž, a třeba na některém polygonu přebarvili jednu stíhačku. Nebo ne jednu. Ale co, když tato jedna, nebo ne jedna, vzlétne z tohoto polygonu a vydá se tam, kde i beztak není klid? Například do syrského nebe, kde ruská letadla sousedí s těmi, koho tam nezvali?