Libertariánská ikona Ron Paul věří, že EU už stojí na své poslední noze, nikoliv kvůli odchodu Británie, nýbrž kvůli rokům mizerné globální ekonomické politiky tažené zkorumpovanými bankéři. Tento bývalý kongresman v televizi CNBC řekl, že ‚Brexit‘ je pouhým symptomem ohromného problému, který věští konec ‚nucené globalizace‘. „Myslím, že EU se stane nefunkční,“ řekl Paul.


„Opravdu se to nachyluje ke konci. Nemyslím zítra nebo pozítří, ale lidé budou opravdu nešťastní. Konec přichází, ale není to příchod kvůli tomuto odštěpení,“ dodal Paul.

„Myslím, že všichni na to pohlíží, jako by to bylo jen hlasování, důležité hlasování, které vyšlo jinak, než se očekávalo, a to to vyvolalo rázové vlny na trzích, já si ale myslím, že se soustřeďují na tuto věc chybně,“ pokračoval Paul.

„Co této situaci předcházelo, bylo to, že jsme měli po celém světě i v této zemi uměle stlačené úrokové sazby. To způsobilo, že lidé se dopouštěli té chyby, že kupovali dluhopisy,“ vysvětloval Paul.

„Katastrofy nepřichází, pokud nepřijde to, co jim předchází, a tím, co připravilo jeviště pro toto, je monetární politika, uměle nízké úrokové sazby, nulové úrokové sazby,“ tvrdil Paul.

„Pořád je všude spousta nestability, a ta ještě nebyly korigována. A nemyslím si, že to půjde korigovat snadno,“ řekl s dodatkem, že „nám dochází pára.“

Paul pak podrobně vysvětloval, jak globalizace jako taková, v tom není hlavním problémem, ale že je to ‚nucena globalizace‘ tažená politiky smrtelně odhodlané dosáhnout centralizace moci, kterou teď lidé zavrhují.

„Libertariánský na svobodný trh orientovaný člověk necítí nenávist ke globalizaci, nenávidíme ale politickou globalizaci a síly, které přichází s ní a spřádají svazující aliance, a to, jak pak politici nad tím získají kontrolu, jako ji získali v Evropské unii,“ konstatoval Paul.