Cvičení se točilo i kolem kina s útočícím střelcem Coloradská univerzita jen 16 mil od dějiště ‘Batnamova’ masakru z pátečního rána v ten samý den nacvičovala úplně to samé. Studenti cvičili, jak mají reagovat, když bude na ně střelec pálit v kině. „Fakulta osteopatické medicíny University v Rocky Vista je zrovna uprostřed nácviků specializované výuky podpory života při katastrofách pro 150 studentů medicíny z druhých ročníků. Spolu s reakcí na přírodní katastrofy, jako hurikány a povodně, a teroristickými útoky, je jedním ze scénářů výcvik studentů v reakci na palbu střelce do lidí v kině a při tomto útoku používají i bombu,“ hlásí Denver Post.

Ten doplňkový detail s použitím bomby během cvičení vytváří podobnost s touto střelbou, která je ještě příšernější, uvážíme-li, že střelec James Holmes použil během svého smrtícího útoku kouřovou pumu.

Tohle cvičení bylo součástí cvičných aktivit při výcviku k pokročilé podpoře života při katastrofách, jehož se účastní lékaři specializovaní na nouzové situace. I střelba v Auroře byla ve skutečnosti zahrnuta do výcviku na této univerzitě, který se odehrál jen hodiny po masakru.

„Tato ironie je zarážející, prostě zarážející,“ řekl děkan z Rocky Vista Dr. Bruce Dubin.

Školní nácvik byl jen jednou z mnoha zvláštních koincidencí, které probíhaly v prazvláštním souběhu s tímto tragickým masakrem, během něhož bylo zabito 12 lidí, a tucty další byly zraněny.

Jedním z nich byl komix s Batmanem z roku 1986, v němž „šílený, zbraň třímající samotář vstoupí do kina a zahájí v něm střelbu.“

Jak uvádí Angus Hogwarth, existuje i mnoho dalších paralel mezi seriálem s Batmanem včetně násilných činů odehrávajících se v kinech.

Další zarážející koincidencí je upoutávka, která se pouštěla před Vzestupem temného rytíře k filmu zvanému Gangsterský oddíl, ukazující gangstery nořící se zpoza plátna, aby začali střílet do hlediště. Tuto upoutávku byli Warner Brothers nuceni v zoufalství stáhnout hodiny po střelbě v Auroře.

Zdroj: prisonplanet.com

James Holmes byl posedlý změněnými stavy vědomí

James Holmes údajný střelec “Joker” popisoval v přednášce pro ostatní studenty svou fascinaci změněnými stavy vědomí a před tou ukrutností se nadávkoval léky na předpis, jak vyšlo najevo v neděli.

James Holmes a Joker, jak jej zahrál zesnulý herec Heath Ledger ve filmu s Batmanem z roku 2008

Reportáž od soudu:

První videozáznam ukazuje podezřelého jako neohrabaného, nervózních 18-letého kluka, jak přednáší na vědeckém letním táboře v San Diegu o “dočasných iluzích”. Rovněž vyšlo najevo, že ve dnech před útokem Holmes, kuřák konopí, vstoupil na webovou stránku seznamky, aby tu hledal ženu „pro čas trávený sexem“ a rovněž zkoušel vstoupit do střeleckého klubu.

University of Colorado uvádí, že vyšetřuje, zda využil své pozice neurovědce při PhD studiu, aby si objednal materiály použité při kladení pyrotechnických nástrah ve svém bytě.

24-letý Holmes je obviněn ze zastřelení 12 lidí a zranění 58, jehož se dopustil při řádění během premiéry filmu s Batmanem Vzestup temného rytíře v Auroře v Coloradu. Policie řekla, že počet mrtvých mohl být ještě vyšší, neboť poloautomatická útočná puška AR-15 se mu během útoku zasekla, což tohoto střelce přinutilo, aby použil méně výkonné zbraně.

Po masakru Holmes klidně detektivům řekl, že si vzal 100 mg Vicodinu – léku proti bolesti na předpis – a představil se jim jako „The Joker“. Úplně ten samý lék byl nalezen v metabolismu herce Heatha Ledgera, když v roce 2008 zemřel při nešťastné náhodě s předávkováním tohoto léku na předpis. Ledger hrál Jokera v předchozím filmu s Batmanem Temný rytíř. K vedlejším účinkům Vicodinu může patřit euforie, paranoia a ve vzácných případech i halucinace.

Ten videozáznam Holmese je nasnímaný v Miramar College v San Diegu a ukazuje jej, jak vysvětluje, že „dočasné iluze“ jsou „iluzemi, které vám umožní změnit si minulost“. Holmes řekl, že pracoval na „subjektivních zážitcích, což to, co se děje uvnitř mysli v protikladu k vnějšímu světu“.

Žena, která proslov uvedla, řekla, že Holmesovým úkolem je učinit vědecké objevy, že má rád fotbal a strategické hry, a že „jeho snem je mít vlastní stroj na výrobu mražených dřeňových nápojů“.

Brad Garrett, bývalý profilovač FBI, řekl: „Vidím někoho, kdo vypadá, že se u něj něco hodně rozbíhá. Věřím, že má nějaký významný problém s duševním zdravím.“

Šest let po tomto videu nelze Holmese skoro poznat, když si vlasy obarvil do oranžova. Jeho profil vystavený webovce seznamky Match.com má nadpis: „Navštívíš mě ve vězení?“

„První věcí, které si na mě obvykle lidé všimnou, jsou mé do duše pronikající oči,“ napsal. „Učit se je opravdu úžasné, znalost je moc, jak řekl proslulý Sir Bacon.“ Holmes rovněž uvedl, že má rád techno muziku, má politické názory z „prostředku běžného proudu“, je agnostik a „určitě“ chce děti.

Žena, kterou mu webová stránka navrhla pro možné rande řekla, že je „dost děsivé být přiřazena jako protějšek masovému vrahovi.“

Holmes ukončil své bakalářské studium neurověd na UC Riverside v San Diegu v roce 2010 a kolegové studenti jej popsali jako „úleťáka“. Ve svém bytě v Auroře měl plakát s reklamou na DVD zvané Vojáci smůly, ukazující muže v maskách.

Podle jeho životopisu strávil léto 2008 prací jako poradce v Táboře Maxe Strause, který nabízí aktivity jako ježdění na koni pro děti ze znevýhodněných rodin.

V životopise uvádí, že je „ambiciózní vědec“ a do jeho výzkumu v neurovědách patřilo mapování neuronů u pěnkav a studium letových svalů kolibříků.

Holmes obdržel na svůj PhD grant od Národního institutu zdraví. V nedávné době podstoupil intenzivní trojstupňovou ústní zkoušku, než pak z kurzu odstoupil.

25. června podal přihlášku na soukromou střelnici za 250 dolarů Lead Valley Range v Byers v Coloradu. Glenn Rotkovich, vlastník, mu volal, aby jej pozval k orientačnímu poučení a dostal se do „bizarní“ zprávy z hlasové schránky. „Když na to koukám zpětně a kdybych viděl ten film, možná bych řekl, že to bylo jako od Jokera,“ řekl pan Rotkovich.

Zdroj: telegraph.co.uk

]]>