Nositel Nobelovy ceny za ekonomii Joe Stiglitz – a mnoho dalších expertů – už řeklo, že dokud se nezavřou nepoctiví bankéři, nic se nezmění. Bývalý obchodník Max Keiser už volá roky po věšení bankéřských lumpů, aby se tak vyslal vzkaz, že zločin se tolerovat nebude. Ale Nouriel Roubini je daleko více mainstreamovější než Keiser – nebo i Stiglitz – jelikož má velice blízko k ministru financí Timu Geithnerovi. Podívejte se ZDE a ZDE. Roubini řekl Bloomberg, že od počátku finanční krize se nic nezměnilo a bude možná zapotřebí bankéře vrhat do žalářů – či je věšet na ulicích – než se to změní.


Nikdo od počátku finanční krize nešel do vězení. Banky, které ty věci dělají, jsou v ilegalitě a přinejmenším by se měly pokutovat.  Když pár lidí skončí ve vězení, tak je možné, že se z toho někdo poučí. Nebo když někteří budou viset na ulicích.

Před 7 lety jsem uvedl:

NEVOLÁM po svržení vlády. Ve skutečnosti volám po  opětovné instalaci naší vlády. Volám po  ukončení diktatury nezákonnosti a po návratu k vládě zákona. Místo abych volal po podvracení ústavy, volám po jejím posílení.

***

Nejlepším způsobem, jak se vyhnout všem typům revolucí, by pro vládu bylo začít dodržovat vládu zákona. Trpělivě doufám, že začne.

Skutečnost, že i ekonomové mainstreamu jako Roubini už mluví o věšení bankéřů, ukazuje, že tohle je pro justiční systém ta poslední šance, aby začal pracovat – přičemž justiční systém je už ta jediná věc, která stojí mezi zločinci na Wall Streetu a vidlemi.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj:  prisonplanet.com