Zemská vláda Severního Porýní-Vestfálska (NRW) zveřejnila plný seznam přečinů zaznamenaných v městském centru při novoroční oslavě, který je výčtem podrobností o formách spáchaných zločinů spolu s pohlavím napadených. S tím, jak jsou ty zločiny ve škále od pouhého kapsářství až po plnocenná „skupinová znásilnění“ tento německými novinami Bild nazvaný „seznam hanby“ zahrnuje ohromujících 821 oznámení. Uvážíme-li všechna hlavní velkoměsta ve spolkové zemi NRW včetně Kolína, Dusseldorfu, Dortmundu a Bilefeldu, tak je počet oznámení blízký 1 000.


V centru Kolína se při novoroční oslavě vystřelují ohňostroje. Atmosféra nezákonnosti spolu s ochromením policie připravily scénu pro noc sexuálního násilí a útoků.

Sexuální přečiny jsou v seznamu zaznamenány 359 krát a 659 žen je zaznamenáno jako, že byly obětmi.

Ministr vnitra NRW Ralf Jäger v dnešním prohlášení pro parlament však odhalil, že obětí bylo 1 049, policie však identifikovala jen 30 podezřelých. Všichni podezřelí jsou „Severoafričani“, 15 jsou oficiální žadatelé o azyl – což znamená, že ještě nemají vyřízené papíry orazítkované německou vládou – a dva jsou nezletilí – mladší 18 let.

Zatím jsou za mřížemi jen dva podezřelí, Alžířané ve věku 26 a 22 let, kteří byli zatčeni, a byly u nich nalezeny ukradené mobily jejich obětí v jejich držbě. Ti jsou obvinění ze sexuálních přečinů – že chňapali ženu kolem pasu a zadku.

[quote align="center" color="#999999"]