CNN dnes odpoledne referovala, že Pentagon finalizoval plány na útok na Sýrii a na nucené svržení jejího vůdce Bašára al-Assada pod záminkou, že zajistí zbraně hromadného ničení a zabrání “sektářskému násilí”, které podněcuje jimi podporovaná a cvičená Svobodná syrská armáda. „Ozbrojené síly USA už dokončily své vlastní plánování činnosti amerických vojsk při různých operacích proti Sýrii nebo při pomoci sousedním zemím, kterou si pro tyto akce objednají sousední země, řekli oficiální činitelé CNN.“ CNN říkají, že Pentagon už „finalizoval své vyhodnocení toho, jakých typů jednotek by bylo zapotřebí, kolik vojsk a i náklady na určité potenciální operace.“

„Máme pocit, že když v Sýrii sektářské násilí vzroste, mohlo by být i horší než to, co jsme viděli v Iráku,“ řekl CNN nejmenovaný činitel Obamovy administrativy.

Útočný plán je podobný tomu, jaký byl použit proti Libyi:

K vojenskému plánování patří i scénáře pro bezletovou zónu, stejně jako zabezpečení míst s chemickými a biologickými prostředky. Tito činitelé řekli, že všechny tyto scénáře bude obtížné provést a bude se jich účastnit velký počet vojáků USA v operacích velkého rozsahu.

CNN odhaluje, že Spojené státy, Británie a Francie už o tomto útoku diskutovaly, tento označují za „nouzový scénář“ a už se i specificky pro vojenskou intervenci cvičí. Rovněž „sdílí zpravodajské informace o dění v Sýrii se sousedními zeměmi včetně Jordánska, Turecka a Izraele.

V prosinci hlásil Sibel Edmonds, že „cizí vojenské skupiny v odhadovaném počtu stovek osob“ zaujaly pozice u města al-Mafrak v severním Jordánsku na syrských hranicích. Tato vojska dorazila z irácké letecké základny Ain al-Assad a letadla USA  přivážející vojenský personál přistála na vojenském Letišti prince Hassana umístěném asi 100 km východně od města al-Mafrak.

CNN cituje tři činitele ministerstva obrany konstatující, že „Speciální síly USA cvičí Jordánská vojska a radí jim v řadě speciálních vojenských úkolů, které by mohlo být zapotřebí realizovat, pokud se nepokoje v Sýrii přelijí i do Jordánska, nebo pro tuto zemi budou představovat hrozbu.“

Tito činitelé řekli, že „hlavní bezpečnostní obavou Jordánska je to, že kdyby syrský režim náhle zkolaboval, tak by se střetli s nepokoji na severní hranici, stejně tak jako by byl možný i masový příliv uprchlíků, pašování zbraní do Jordánska a potenciální rozkradení syrského komplexu chemických a biologických zbraní. Jordánsko rovněž uvažuje o tom, jak a kde potenciálně zřídí základny humanitární pomoci uvnitř svých hranic, což je další záležitost, se kterou USA radí.“

Záminka pro útok na Sýrii je chmurnou připomínkou vyumělkované a průhledně předstírané záminky použité už před tím při invazi do Iráku:

Satelity USA nepřetržitě monitorují úložiště chemických a biologických zbraní a až dosud „není žádný důvod si myslet, že nejsou zabezpečené,“ řekl jeden činitel USA.

USA věří, že tato zařízení jsou střežena jedněmi z nejelitnějších alawitských vojsk loajálních al-Assadovi. Tento činitel ale poznamenal, že síly opozice zjevně v některých oblastech sílí a že Spojené státy, Jordánsko a spojenci mají obavy, že jak se bude velikost území kontrolovaná al-Assadem zmenšovat, mohla by některá z těchto kritických zařízení být vystavena útokům, plundrování nebo úsilí teroristických skupin si tento materiál koupit …

Celkové hodnocení ze strany USA je takové, že by případně mohlo být zapotřebí provést akci k zabezpečení syrských chemických, biologických nebo zbrojních středisek, a v takovém případě by vojska z určitých zemí musela do Sýrie vstoupit během pouhých hodin.

11. června citoval Tony Cartalucci zprávu RT uvádějící, že jako záminky k válce a intervenci by se mohlo použít útoků pod falešnou vlajkou, při nichž by „syrští rebelové nasadili proti syrským civilům chemické zbraně získané v Libyi, což by se svedlo v případě masových obětí na syrskou vládu.“

Pentagon neodhalil časový rozvrh plánované intervence, ale uvážíme-li tu spoustu podrobných informací uvolněných pro jejich důvěrnické mediální pomahače jako CNN, tak je pravděpodobné, že útok přijde už během dnů až týdnů, místo aby to trvalo měsíce.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: prisonplanet.com

]]>