Summit SCO poprvé zažil, že lídři všech členských států SCO stáli při sobě a o mezinárodních problémech mluvili jedním hlasem. S rostoucí ekonomickou silou a jasnou pozicí se nadnárodní blok stane klíčovou silou pro mír ve světě. Když lídři členských států Šanghajské rady pro spolupráci (SCO) uzavíraly ve čtvrtek svůj summit, veřejně odmítli vojenskou intervenci jako způsob řešení mezinárodních problémů. Podle prohlášení po summitu se všechny členské země SCO postavily proti vojenské intervenci v Sýrii a odmítly myšlenku změny režimu.

Po celém světě od Středního východu až po severní Afriku smrtící konflikty a teroristické útoky stále končí smrtí nevinných, zvláště když se loni spousta zemí potopila do chaosu.

S vědomím, že bezpečnost a stabilita jejich vlastních zemí jsou spojeny se zeměmi v těchto problémových regionech, se lídři SCO rozhodli, že mír může být vytvořen jedině pomocí mírových prostředků.

V historii lidstva, jak v nedávné, tak i v té vzdálené, je běžnou zkušeností, že nahrazení násilí násilím může přinést jedině větší ztrátu života a způsobit těžce nevyléčitelnou nenávist.

Uběhl víc jak rok od doby, kdy letectvo NATO začalo bombardovat Libyi, aby vytlačilo tehdejší vládu, země je ale pořád v chaosu. Uběhlo už víc jak 10 let od doby, kdy Spojené státy a jejich koaliční partneři svrhly režim Talibánu v Afghánistánu, který sdílí hranice se zeměmi SCO.

Když Washington připravuje plány pro stažení, zdá se, že je ke schopnosti Afghánistánu postavit se na vlastní nohy optimistických jen pár lidí, když se vezmou v úvahu slabé bezpečnostní složky a neustálé sebevražedné útoky.

A tak přišel čas říct NE vojenskému zásahu, bolestivé zkušenosti z minulosti by se neměly opakovat.

Summit SCO poprvé zaznamenal, že lídři všech států stojí při sobě a o hlavních mezinárodních problémech mluví jedním hlasem. S rostoucí ekonomickou silou a jasnou pozicí se nadnárodní blok stane klíčovou silou pro mír ve světě.

Překlad: Wertyz

Zdroj: voltairenet.org

]]>