Zatímco se zástupci všech důležitých mezinárodních organizací na planetě setkávají ve virginském hotelu, korporátní média hlásí, že Justin Bieber se proklepal skrz, když procházel dveřmi. Kritici jeho významu běžně tvrdí, že tohle výroční shromáždění Bilderbergů není ničím víc než jen srazem bývalých, dnes už nevýznamných stárnoucích páprdů, jejichž moc na mezinárodním jevišti už dávno vyprchala. Podívejme se však na účastníky toho letošního „piklení“ v Chantilly a hned se vyjasní, že to je naprostý protipól pravdy.

O politice tam letos bude debatovat Eric Schmidt, výkonný ředitel Googlu, Craig J. Nuncie, šéf ředitelů výzkumné strategie u Microsoft Corporation, a Reid Hoffman, spoluzakladatel a výkonný ředitel LinkedIn. K dalším pozoruhodným účastníkům patří Peter Thiel, šéf Clarium Capital, který poskytl finanční krytí takovým on-line podnikům jako Facebook a Paypal stejně jako LinkedIn a Friendster.

Účastní se tam těžké váhy z různých z největších on-line a sociálních mediálních společností na světě, všichni účastnící se pospolu tajného víkendového výletu.

Už to samo o sobě stačí na to, aby to přilákalo pozornost mainstreamových médií.

Ale naopak, vůbec ne, vůbec to nestačí, aby to nalákalo jejich kolektivní zájem, protože do těch dveří vešel Bieber.

Dobře tedy, započítejme do toho ještě, že mezi účastníky jsou viceprezident Evropské komise, generální ředitel Světové obchodní organizace, prezident Světové banky a viceprezident Světového ekonomického fóra.

Nikoliv, to ještě na světová média nezabírá. Bieber přináší otřes mozku.

Nu dobrá, a co třeba národně bezpečnostní poradce Bílého domu, velitel US CYBERCOM a ředitel Národní bezpečnostní agentury?

Snad zástupce ze všech významnějších mozkových trustů US? Máte je rádi ve vašich zpravodajských kanálech každý jednotlivý den zrovna v mainstreamových médiích? Znáte ty chlapy z Hudsonova institutu, Bookingského institutu, Amerického podnikatelského institutu výzkumu veřejné politiky, Výboru pro zahraniční vztahy, Amerického podnikatelského institutu, Hooverova institutu – všichni jsou na Bilderbergu.

Místo toho jsou v televizi 24 hodin denně reportáže o nadcházející ekonomické krizi. Představte si, že se zástupci ze všech významnější bank světa sejdou také na tom samém místě spolu s šéfy financí z několika významných zemí západního světa. No počkejte, oni ale jsou na Bilderbergu.

Bilderberg má vedoucí postavy z Kanadské národní banky, španělské Caixabank, Deutsche Bank z Německa, Oesterreichische Kontrollbank AG a UniCredit Bank z Rakouska a z Banco Internacional do Funchal z Brazílie.

Mají tam předsedu Barclays bank, předsedu HSBC, předsedu Goldman Sachs, generálního ředitele TD Bank Financial Group a místopředsedu Citigroup.

Výdech, co?

Mají tam irského ministra financí, polského ministra financí, finského ministra financí, tureckého místopředsedu vlády pro ekonomické a finanční záležitosti, bývalého ministra financí USA, čtyři ze světově nejproslulejších profesorů ekonomie a vrcholné ekonomické žurnalisty z Financial Times, The Econosmist a The Wall Street Journal.

Přihoďme ještě špetku královských rodin z Holandska a Belgie a několik vysokých politiků a šéfů států z Rakouska, Číny, Velké Británie, Irska, Ruska, Itálie, Kanady, Španělska a Německa i šéfa zahraničních záležitostí ze Syrské národní rady. Přidejte dva bývalé prezidentské kandidáty USA, guvernéra a senátora a to pořád jenom škrábete po povrchu těch, kdo jsou účastníky Bilderbergu.

Je to jasně dost velká pitomost naznačovat, že tato skupina lidí nemá žádnou moc a nemá na mezinárodním jevišti žádnou váhu. Jejich vliv je nevyvratitelný. Kdokoliv, kdo přednese takový argument a pak vám řekne, že jste snadno ovlivnitelní, je někde za hranicemi stupidity.

Kde jste, mainstreamová média? Proč tohle ignorujete a místo toho jste si vybrali reportáže o podružných aktivitách Justina Biebera?

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: prisonplanet.com

]]>