Ukrajinské ministerstvo obrany buduje muslimský prapor, který bude složený z Ázerbájdžánců, krymských Tatarů, Čečenců, Uzbeků a dalších národností. "Ministerstvo obrany rozhodlo o vytvoření muslimského praporu, který bude podřízen ministerstvu obrany a který bude nasazen hlavně na hranicích s Krymem v Chersonském kraji," oznámil Mustafa Cemil na takzvaném druhém světovém kongresu krymských Tatarů v Ankaře. Informace je uvedena na ukrajinském webovém portále podrobnosti s titulkem: "Generální štáb tvoří muslimskou prapor boje proti Rusku."


Podle Cemila v tomto praporu už vyjádřilo svou ochotu sloužit množství Ázerbájdžánců, Čečenců, Ingušů, Uzbeků a jiných národností, "kteří by chtěli přispět k obraně nezávislosti a územní celistvosti Ukrajiny."

"Tento prapor může být použit ke kontrole osob a zboží mezi Krymem a pevninou na Ukrajině a po osvobození Krymu z okupace, zde zajistí právo a pořádek," citovala Cemila zpravodajská agentura QHA.

"V Chersonském kraji považujeme za výhodné soustředit všechny naše krajany, kteří nyní byli nuceni opustit svou vlast a usadili se v jiných oblastech Ukrajiny. Tím dosáhneme několika cílů. První, žijí spolu ve svém jazykovém a náboženském prostředí, bude menší riziko ztráty jejich národní identity, a za druhé je to příležitost k vybudování a otevření národních škol a náboženských institucí ", dodal Cemil.

Zdroj: pz.cz