Omračující citát nadzdvihl sukýnku aroganci elity. Úžas budící citát pohřbený až na dně článku CNBC nadzdvihl pokličku nad arogancí globální bankovní elity a její touhy spatřit, jak Řecko zůstane nadále zapadlé v krizi. Článek nadepsaný Řecko opustí eurozónu 18. června: Manager bohatství, v němž Nick Dewhirst zaměřený na integrovanou správu aktiv tvrdí, že Řecko opustí jednotnou měnu den po národních volbách 17. června, pokud zvítězí populistická strana. Ovšem v úplně posledním odstavci tohoto článku čteme;

„Kit Juckes, globální šéf cizích měn u Societe Generale, řekl CNBC pořadu „Worldwide Exchange“ (viz video výše), že tím nejlepším možným výsledkem je „status quo“. „Řecká ekonomika je v depresi, ta zbídačující opatření, která garantují, že v depresi zůstanou a budou žít na umělé výživě od zbytku Evropy, jsou tím nejlepším,“ řekl.

Jak reprezentant Societe Generale, jedné z největších evropských bank, Juckes bezostyšně přiznává, že elita by radši viděla, jak Řecko hnije a upadá do mizérie, než aby ho nechali z eura odejít a znovu nabýt ekonomické nezávislosti.

Citace Juckese rovně podtrhuje to, jak zbídačující opatření uvalená evropskými technokraty na Řecko vůbec nejsou v nejlepším zájmu této země a ve skutečnosti jsou konstruována tak, aby řeckou ekonomiku udržela pod diktátorskou kontrolou bankovní elity.

Jak už jsme dokumentovali před tím, největší obavy technokraté nemají o blaho řeckého lidu během události runů na banky a panik rozpoutaných odchodem z eura, ale je to zotavení Řecka po euru, který by poskytl dobrý následováníhodný příklad pro další země eurozóny.

Článek ve Financial Times napsaný Arvindem Subramanianem vedoucím členem Peter G. Petersonova institutu pro mezinárodní ekonomiku, který počítá mezi své ředitele i četné vlivné členky Bilderbergu, včetně bývalého předsedu Federálních rezerv Paula Volckera, bývalého ministra financí Spojených států Lawrence Summerse a ústřední osoby Bilderbergů Davida Rockefellera, a ten uvádí, že největší starost z řeckého útěku ‚Grexitu‘ jim dělá to, jak jej zapouzdřit.

„Představme si, že se uprostřed roku 2013 řecká ekonomika bude zotavovat, zatímco zbytek eurozóny zůstane v recesi. Účinek zbídačením zdevastované Španělsko, Portugalsko a dokonce Itálii by byl mohutný. Voličům tam by neušlo to zlepšení podmínek u do té doby stejně stižené řecké sousedy. Začali by se ptát, proč i jejich vlády nenásledují Řecko na jeho cestě a vyjádřili by se ve prospěch opuštění eurozóny. Jinými slovy řecká zkušenost by fundamentálně pozměnily pobídky pro tyto země, aby zůstaly v eurozóně, zvláště když ekonomické podmínky by zůstávaly chmurné,“ píše Subramanian s dodatkem, že potenciální odchod Řecka „se může ukázat být nakažlivým modelem“ a vést k ústupu od „eurozóny a možná i od evropského projektu.“

Jak vysvětluje Nick Dewhirst, pro-evropský tábor dosud přeháněl negativní důsledky řeckého odchodu tím, že ignorovali skutečnost, že by to naopak pro řeckou ekonomiku znamenalo požehnání.

„Řekové by si už nemohli dovolit německá auta a Němci by si mohli skupovat řecké vily a pro mladé nezaměstnané by v Řecku byly joby z turistického boomu. A tou nejlepší věcí by bylo, že Řekové by mohli obviňovat cizince,“ řekl.

Globalisté chtějí Řecko v depresi udržet a „nechat je žít na umělé výživě od zbytku Evropy,“ jako to uvádí Juckes, protože ví, že když Řecko unikne ze sevření technokratů, tak nevyhnutelné ekonomické zotavení prozáří cestu i pro další země eurozóny, aby ji následovali a nechali více než 50-letý projekt elity k evropskému federálnímu superstrátu v troskách.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: prisonplanet.com

]]>