Schopnost mluvit je užitečnou dovedností jak v práci, tak v životě. Ale i zdvořilí lidé někdy neúmyslně kladou otázky, které mohou způsobit, že vás společník nepřijme a chce se od vás izolovat. Portál BrightSide pro vás připravil 6 otázek, na které byste měli zapomenout. (Foto: Thought)

Tým portálu analyzoval otázky, které lidé nejčastěji pokládají v rozhovorech s neznámými lidmi, a vybral ty, kterým byste se měli vyhnout, zvláště pokud chcete mít dobré vztahy a udržovat příjemný rozhovor.

  • To je vaše matka (sestra, bratr, syn)?

Můžete se zmýlit a nazvat matkou starší sestru nebo nazvat lidi, kteří se nemají rádi, příbuznými. Vaše slova o jejich vzájemné podobnosti je může velmi urazit.

  • Jak dlouho jste spolu?

Lidé rádi mluví o svých vztazích a vztazích jiných. Pokud však vaši společníci okamžitě nesdílejí svůj vztah, neptejte se jich, jak dlouho spolu chodí a zda se vzali nebo ne.

  • Kdy budeš mít dítě?

Zde jsou další otázky, kterým byste se měli vyvarovat:

Máte děti?

Jste těhotná?

Chcete (chtěli jste) kluka nebo holčičku?

Otázka o dětech může otravovat páry bez dětí a rozčilovat ty, kteří nemohou mít děti. Pokud přišel člověk s dětmi, je lepší se zeptat na jejich zájmy, a pokud je bez dětí, je lepší najít neutrálnější téma pro vaši počáteční konverzaci.

  • Zůstane to navždy?

Bolelo to? nebo Je to možné (reálné)?

Samozřejmě, že lidé zřídka budou mluvit o zřejmých a viditelných zdravotních problémech člověka, s nímž hovoří, ale často se ptají na irelevantní otázky o zvláštnostech vzhledu. To platí pro piercing, vlasy, opalování a další detaily. Navíc byste se nikdy neměli dotýkat jiných osob nebo předmětů na nich — to je porušení osobního prostoru.

  • Proč to potřebuješ?

Například otázka, proč člověk potřebuje 5 psů nebo má takové drahé koníčky, rozhodně není příjemná otázka. Váš společník by si mohl myslet, že považujete jeho koníčky za hloupé.

  • Kolik to stojí?

Nakupování může být dalším nepříjemným tématem. Možná jste se jen zeptali na cenu zboží, protože váš přítel nedávno koupil totéž, a chcete jen porovnat ceny. Váš partner si však může myslet, že se snažíte posoudit jejich finanční situaci a možnost dovolit si určité nákupy.

Otázky nastavují průběh konverzace. Naučit se správně ptát znamená být dobrým společníkem, který přitahuje jiné lidi. Už jste někdy čelili trapné situaci kvůli nepříjemným otázkám?

Zdroj: snews.com