Ruská vojska jsou uprostřed rozsáhlého modernizačního programu a v současnosti vyvíjí určité neuvěřitelně působivé útočné i obranné zbraně příští generace, které jsou konstruovány, aby jich bylo použito v budoucí válce se Spojenými státy. Klíčem k vítězství ve III. světové válce bude udeřit tvrdě a udeřit rychle, čemuž Rusové rozumí. Americká vojska mezi tím úplně přeřadila z „Myšlení Studené války“ a jsou teď naprosto pohlcena zaměřením na boje v malých regionálních válkách na Středním východě a jinde. V důsledku toho utrpěly americké strategické síly. Na jejich modernizaci bylo vynaloženo jen nepatrné úsilí a mnohá naše sila jaderných raket využívají technologií, které jsou směšně zastaralé. Např. CBS News dokumentovala, že v mnohých našich raketových silech se pořád ještě používají osmipalcové diskety.


A nečekejte, že by se věci nějak rychle změnily. Americká vojska v tomto okamžiku plánují nadále  až do roku 2030  používat mezikontinentální balistických raket Minuteman, které byly původně nasazeny v 60. a 70. letech.

To všechno znamená, že Rusové se horečně připravují na boj ve III. světové válce, zatímco my ne. Následovat bude jen pár ze zbraní příští generace, kterých budou Rusové během příští velké globální války používat proti Spojeným státům…

 

Mezikontinentální balistická raketa Sarmat

Většina Američanů už slyšela o proslulých mezikontinentálních balistických raketách SS-18 „Satan“. Ty ale nyní nahrazují mezikontinentální balistické střely Sarmat…

[quote align="center" color="#999999"]

Sarmat (také známý jako Sarmaťan) je ruská supertěžká mezikontinentální balistická střela vybavená MIRV na kapalné palivo, jenž má být vyvíjena od počátku roku 2015 se záměrem nahradit předchozí SS-18 Satan, a ponese spoustu věcí, aby vzdorovala proti-raketové obraně. Její ohromná nosnost jí umožní nést až 10 těžkých bojových hlavic nebo 15 lehčích anebo kombinaci bojových hlavic a ohromného množství zodolňujících zařízení konstruovaných k obraně před protiraketovými systémy. Očekává se, že bude připravena k nasazení kolem roku 2020, ale další zdroje konstatují, že tento program se urychluje, a mohl by obsahovat obměnu 80 procent ruského na zemi umístěného jaderného arzenálu do roku 2021. [/quote]

Jak vidíte níže, tahle raketa je nesmírně obrovská…


 

Jaderná ponorka třídy Borej

Ještě více obav než Sarmat budí nové jaderné ponorky třídy Borej, které Rusové staví. Následující je z článku o spuštění jedné z těchto nových ponorek, Vladimira Monomacha, v roce 2013

[quote align="center" color="#999999"]

Rusko nedávno po několika letech vývoje spustilo svou skoro tichou jadernou ponorku.

Ponorka třídy Borej, jménem Vladimir Monomach, má jaderný reaktor příští generace, může se potopit hlouběji než 1200 stop (366 m) a unese až 20 jaderných mezikontinentálních balistických raket (ICBM).

Každá z těchto ICBM „Bulava“ může nést deset oddělitelných bojových hlavic MIRV v tom, co nazývají „více-vstupovými nosiči“ schopnými donést 150 kT nálož na jednu hlavici (naštěstí testy bojových hlavic zničily jen 11 cílů „úspěšně“ ze skoro 20 pokusů). Což neznamená, že by z nich nešel strach, MIRV jsou tím, co, když se poprvé v 70. letech objevilo, tak otřáslo Studenou válkou do základů. [/quote]

Jednou z hlavních věcí, která znepokojuje americké vojenské plánovače je to, jak jsou ty ponorky tiché. Ve skutečnosti by tyto ponorky měly být podle článku v RT „téměř potichu“…

[quote align="center" color="#999999"]

Patří do třídy podmořských raketových křižníků nesoucích strategické střely s novou generací jaderných reaktorů, která ponorkám umožňuje potápět se do hloubky 480 metrů. Může strávit až tři měsíce na autonomní navigaci a díky nejnovějším úspěchům v omezení hluku je v porovnání s předchozími generacemi ponorek téměř potichu. [/quote]

A proč je to problém?

No, představte si scénář, v němž ruské jaderné ponorky proniknou k našemu pobřeží zcela nezjištěny a vypálí salvu raket na naše města a vojenské základny. Smetlo by nás to, ještě než bychom se dověděli, co nás zasáhlo.

Pokud si snad myslíte, že by k tomu nemohlo nikdy dojít, tak jen uvažte následující výňatek z článku na Fox News vydaného v roce 2012

[quote align="center" color="#999999"]

Ruská útočná ponorka s jaderným pohonem vyzbrojená střelami s plochou drahou letu dalekého dosahu operovala v Mexickém zálivu několik týdnů, aniž by byla zjištěna, a její cestování americkými strategickými vodami bylo potvrzeno teprve, když tento region opustila, jak zjistil Washington Free Beacon.

Je to od roku 2009 teprve podruhé, kdy ruská útočná ponorka hlídkovala tak blízko amerického pobřeží. [/quote]

A když je neumíme detekovat, tak jak se proti nim budeme bránit? Tady je pohled na jednu z nich ve vodě…


 

Jaderná raketa pro ponorky Bulava

Ponorky třídy Borej ponesou jaderné rakety odpalované z ponorek Bulava. Rusové sice měli s vývojem těchto střel určité problémy, vypadá to ale, že většina těchto těžkostí je už vychytaná. Následuje popis těchto střel od globalsecurity.org

[quote align="center" color="#999999"]

Bulava (SS-NX-30) je verzí nejpokročilejší interkontinentální (ICBM) rakety Topol-M (SS-27) ve verzi pro ponorky a s pohonem na tuhé palivo. SS-NX-30 je odvozenina od SS-27, kromě mírně sníženého dostřelu v důsledku úpravy konstrukce pro odpalování z ponorky. SS-27 je 21,9 metrů dlouhá, tedy poněkud dlouhá, aby se vešla na typickou ponorku. Před tím byla největší nasazenou ruskou SLBM raketa R-39 / SS-N-20 STURGEON, která byla dlouhá 16 metrů. Ruské zdroje hlásí, že balistická střela Bulava SS-N-30 může nést deset bojových hlavic s dostřelem 8 000 km. Jiné zdroje naznačují, že by Bulava mohla mít dostřel i 10 000 km a údajně zasahuje jadernými hlavicemi s ráží 550 kT. Údajně může být do MIRV umístěno až šest klamných hlavic, ke krytí těch bojových jako klamné cíle. [/quote]

Bulava je konstruovaná zvláště za účelem vyhnutí se sestřelení a každá bojová hlavice má nezávislé manévrování, které jí pomůže zasáhnout cíl jako nedotčené. Následující o tom napsal kapitán-poručík US Námořnictva Tom Spahn

[quote align="center" color="#999999"]

Bulava podobně jako její pozemní varianta Topol-M SS-27, aby zmařila snahy vyvíjených Západních štítů proti balistickým střelám, může provádět vyhýbavé manévry za letu až po odpálení a nasadit nesčetná protiopatření a lákat obranu na návnady falešných cílů. Jejích deset hypersonických samostatně manévrujících bojových hlavic je chráněno jak proti fyzickému poškození, tak proti elektromagnetickému pulsu, aby se tak zajistilo, že do cíle se dostanou nedotčené. [/quote]

 

Vlak strategických střel Barguzin

Když jsou jaderné rakety ve stabilním umístění (jako v raketových silech), mohou se z nich stát dosti snadné cíle. Když je ale umístíte na mobilní platformu, můžete docela získat strategickou výhodu.

S tímto na mysli Rusové znovu zavedli vlak strategických raket…

[quote align="center" color="#999999"]

Ruský vojenský zdroj nastínil schopnosti vlaku strategických raket Barguzin. Po zemi může do pěti let jezdit pět takovýchto zamaskovaných mobilních odpalovacích platforem, z nichž každá nese šest raket RS-24 Jars.

‚Jaderný vlak‘ – správně zvaný BŽRK, jako ruská zkratka pro ‚bojový železniční raketový komplex‘ – je mobilní platformou pro převoz a odpalování strategických jaderných raket. Podobně jako jaderné ponorky je i tyto vlaky těžké zničit preventivním úderem, kvůli jejich mobilitě a schopnosti maskovat se za obyčejný nákladní vlak.

Sovětský svaz měl 12 takovýchto jaderných vlaků, z nichž každý nesl tři rakety RT-23 Moloděc (podle NATO značení SS-24 Scalpel), ty však byly v roce 1993 po podepsání dohody START-2 mezi Ruskem a USA vysazeny z bojového nasazení a nakonec zrušeny.

Loni ruské ozbrojené síly sdělily, že jaderné vlaky, které už Nová dohoda START nezakazuje, budou obnoveny. [/quote]

 

Protiraketový obranný systém S-500

Nakonec bych chtěl ještě diskutovat o velice důležitém zbraňovém systému, o kterém jsem se nedávno zmiňoval v jiném článku.

Ten se nazývá systém protiraketové obrany S-500, a od základu mění rovnováhu sil mezi Spojenými státy a Ruskem.

Jakmile budou v plném nasazení, budou S-500 schopny zasahovat naše mezikontinentální balistické střely. To znamená, že koncept „vzájemně zaručeného zničení“ by už nemusel v budoucnu platit. Pokud bude Rusko schopno zničit většinu našich atomovek překvapivým devastujícím prvním úderem a pak zasáhnout to, co ještě bude schopno proti nim protiúderu, pomocí S-500, tak se analýza nákladové rentability jaderného konfliktu úplně změní.

Následující informace o S-500 pochází z military-today.com

[quote align="center" color="#999999"]

S-500 není upgrade S-400, nýbrž nová konstrukce. Používá spousty nových technologií a S-400 převyšuje. Konstruován byl k zasahování balistických střel. Plánuje se, že bude mít dostřel 500-600 km a zasahovat cíle bude až ve výšce 40 km. Některé zdroje tvrdí, že tento systém je schopen sledovat 5-20 balistických cílů a zasahovat až 5-10 balistických cílů současně. Dovede zajistit obranu před balistickými raketami letícími 5-7 kilometrů za sekundu. Rovněž bylo ohlášeno, že tento systém protiletecké obrany dovede sestřelovat satelity na nízké oběžné dráze. Plánuje se, že S-500 budou chránit Moskvu a oblasti kolem ní. Nahradí současné systémy proti balistickým raketám A-135. Rakety S-500 se budou používat jen na ty nejdůležitější cíle, jako jsou mezikontinentální balistické střely, letouny AWACS a ty s radioelektronickým rušením.[/quote]

Většina Američanů bohužel ani vzdáleně nevěří na možnost, že bychom vůbec kdy s Ruskem vedli válku.

V důsledku toho většina Američanů nebude nikdy vidět smysl v tom, že by si přečetli článek, jako je tenhle.

Ale v Rusku je protiamerické cítění na nejvyšší úrovni všech dob a mnozí jejich odborní komentátoři a intelektuálové jsou teď přesvědčeni, že válka s ostrou střelbou mezi Spojenými státy a Ruskem je nevyhnutelná. 

Tak co si o tom myslíte vy? Neostýchejte se prosím sdílet své názory vystavením komentářů níže…

Michael Snyder

[quote align="center" color="#999999"]

  • Vážení a milí čtenáři, děkujeme, že podporujete činnost nezávislého magazínu Vědomí
  • [/quote]

    Překlad: Miroslav Pavlíček

    Zdroj: endoftheamericandream.com, reformy.cz