V březnu byl čas, kdy MMF referoval, že oficiální držba zlata Ukrajiny tak, jak byla na konci února, tedy zrovna, když ministerstvem zahraničí zařizovaný puč proti bývalému presidentu Viktoru Janukovičovi byl ve finiši, obnášela 42,4 tuny čili 8% rezerv… A je pozoruhodné, že za předchozího „nenáviděného“ presidenta ukrajinské zlaté rezervy neustále rostly, když rekordní výši prorazily zrovna před presidentským pučem…


Už jsme referovali o zvláštním incidentu, k němuž došlo zrovna po ukrajinském presidentském puči, konkrétně, že podle přinejmenším jednoho zdroje: „Proběhla pod pláštíkem noci záhadná operace, kdy byly ukrajinské zlaté rezervy rychle naloženy na palubu neoznačeného letadla, které následně toto zlato odvezlo do USA.“

Dnes v noci, kolem 2:00 h ráno z letiště Boryspil vzlétlo neoznačené transportní letadlo. Podle personálu Boryspilu, než se toto letadlo objevilo, tak na letiště dorazily čtyři náklaďáky a dva nákladní mikrobusy, přičemž všem chyběly jejich poznávací značky. Vystoupilo patnáct lidí v černých uniformách, v maskách a v neprůstřelné zbroji, někteří ozbrojeni automatickými zbraněmi. Tito lidé do letadla naložili více než čtyřicet těžkých beden.

Poté dorazilo několik záhadných mužů, a ti také do onoho letadla nastoupili. Nakládání probíhalo ve spěchu. Po vyložení ta vozidla bez čísel okamžitě opustila ranvej a letoun v nouzovém režimu odletěl.

Činitelé letiště, kteří tuto záhadnou „speciální operaci“ viděli, okamžitě uvědomili vedení letiště, které jim však důrazně doporučilo, aby se „nepletli do záležitostí jiných lidí.“

Později byli redaktoři povoláni jedním z vyšších činitelů bývalého ministerstva příjmů a poplatků, který oznámil, že podle něj dnes v noci na rozkaz jednoho z „nových vůdců“ Ukrajiny byly všechny ukrajinské zlaté rezervy odvezeny do Spojených států.

Netřeba říkat, že nedošlo k žádnému oficiálnímu potvrzení, že by se něco z toho událo, a ve skutečnosti naše zpráva, při níž jsme hloubali, jestli snad „nebylo cenou za osvobození Ukrajiny“ vydání jejího zlata Fedu zrovna v době, kdy Německo aktivně usiluje o repatriaci svého vlastního fyzického zlata umístěného v podloží pod NY Fedem, vedla v běžných mainstreamových médiích k našemu zesměšňování.

To trvalo až do teďka.V interview v ukrajinské televizi nikdo menší než šéfka Ukrajinské centrální banky učinila zarážející přiznání, že „v trezorech centrální banky už téměř žádné zlato nezůstalo. Zbyla tam ještě trocha zlatých cihel, to je ale jen 1% rezerv.“

 

Jak Ukrajina dále referuje, tak tohle zarážející odhalení znamená, že nejenže z Ukrajiny bylo během letošního roku potichoučku vyrabováno její zlato, ale také, že poslední oficiální čísla, podle nichž bylo ukrajinské zlato 8 krát větší než to ohlášené 1%, byla vyfabrikována, a že skutečné číslo je asi o 90% nižší.

Podle oficiálních statistik NBU by množství zlata v trezorech mělo být osmkrát vyšší než je skutečná zásoba. Počátkem tohoto měsíce, byl objem zlata asi $1 miliarda, čili 8% celkových rezerv ve zlatě. Teď už je to jen jedno procento.

Samozřejmě, že uvážíme-li, že oficiální data o rezervách Centrální banky byla jasně vyfabrikována, tak by člověka mohlo zajímat, před jakou dobou to skutečné „vymístění“ syndikátem špinavých peněz proběhlo?

Dostali jsme pár dodatečných informací od Rusila:Podle nedávných dat by hodnota ukrajinského zlata měla být $988,7 milionů. To je hodnota zlatého podílu v rezervách 8%. Budeme-li věřit Gontarěvě, tak se ukázalo, že tam zůstalo pouhých $123,6 milionu.

Tohle číslo je fantastické, uvážíme-li, že částka ve zlatě na konci února (když nové úřady právě zaujímaly klíčové pozice) byla $1,8 miliardy čili 12% rezerv.

Jinými slovy od počátku roku zlaté rezervy 16 krát poklesly. Zásoba zlata byla v únoru přibližně 21 tun zlata, jehož přítomnost s hrdostí hlásil Sergej Arbuzov, který vedl NBU v letech 2010-2012. Tak co se stalo s těmi 20,8 tunami zlata?

Vysvětlit tu dramatickou redukci v kontextu devalvace hřivny přes prodeje zlata je nemožné. Konec konců 92% rezerv Národní banky je ve formě zahraničních měn, kterých lze daleko snadněji použít k udržení hodnoty hřivny a k pokrytí současných závazků. Kromě toho od března mezinárodní cena zlata poklesla. Prodej zlata by za takovýchto okolností byl zločinem. (??) Ve skutečnosti by se více hodilo zvyšovat zlaté rezervy převáděním měn na drahé kovy.

Ale tento výsledek není zjevně důsledkem něčí nedbalosti nebo lhostejnosti. Zlaté rezervy se aktivně vyvážely ze země kvůli velice vágnímu ekonomickému a politickému výhledu Ukrajiny. Cosi podobného se kdysi dělo se zlatými rezervami SSSR – když si Gorbačovova elita uvědomila, že perestrojka vede zemi do propasti, tak se zlato prostě rozuteklo do neznámých směrů.

Ten článek to uzavírá:

Jak nám ukazuje historie tak redukce zlatých rezerv v kontextu akutní politické krize obvykle předchází kolapsu takovéhoto státu.

To je ale divné, že nedošlo k žádné redukci zlata před časem, kdy Victoria „jebat EU“ Nuland naplánovala svržení Janukoviče, a jak je ukázáno výše, bylo tomu úplně naopak. Je ještě o trochu divnější, že to bylo v období, kdy Ukrajinu „podporovali“ její Západní spojenci, když se fyzické zlato v hodnotě několika miliard dolarů – tj. zlato lidu – prostě „vypařilo.“

Každopádně teď, když bylo zmizení ukrajinského zlata potvrzeno, tak by snad byl čas oživit tu „nepotvrzenou“ historku o tom, že chvilku poté, co současný ukrajinský režim uchvátil moc, tak byla většina ukrajinského zlata převezena do Spojených států.

Co se týče tohoto psaní, tak NY Fed pořád ještě neodpověděl na naši březnovou žádost, aby se vyjádřil, jestli bylo ukrajinské zlato přesídleno do zlatých trezorů umístěných 80 stop pod Liberty 33.

[quote align="center" color="#999999"]

  • Vážení a milí čtenáři, děkujeme, že podporujete činnost nezávislého magazínu Vědomí
  • [/quote]

    Zdroj: zerohedge.com, reformy.cz